Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Painkiller

Nadchodzi Painkiller: Recurring Evil - premiera już 29 lutego

Len, 22 lutego 2012, 14:52

Już 29 lutego w systemach elektronicznej dystrybucji zadebiutuje szósta odsłona serii Painkiller. W Recurring Evil znajdziemy 5 nowych map, ponad 6 tysięcy przeciwników oraz usprawnioną grafikę. Gra będzie sprzedawana za cenę około 45 złotych.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gears of War 3, Gran Turismo 5) 18/1/12

Sarge, 18 stycznia 2012, 13:03

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Mortal Kombat w wersji na PlayStation Vita, dodatkach DLC do gier Gears of War 3 i Gran Turismo 5 oraz nowej produkcji RPG na PlayStation 3.

Zapowiedziano Painkiller: Redemption

Adrian Werner, 3 lutego 2011, 10:18

W tym miesiącu ukaże się Bulletstorm, czyli nowa gra twórców dwóch pierwszych odsłon cyklu Painkiller. Obecny właściciel tej drugiej marki, czyli firma JoWood nie zamierza jednak zaprzestać tworzenia kolejnych kontynuacji. Wydawca właśnie ujawnił, że już wkrótce na rynku zadebiutuje Painkiller: Redemption.

Zobacz anulowany projekt polskiego People Can Fly

Sarge, 17 stycznia 2011, 09:50

Często zdarza się, że w tajemnicy przed graczami tworzone są produkcje, które nawet nie zostają zapowiedziane i ostatecznie nie ukazują się na rynku. Jednym z takich tytułów jest Come Midnight od polskiego studia People Can Fly.

Polskie gry podbijają zachód

omadaha, 9 kwietnia 2010, 13:13

Zdaniem obserwatorów, gry komputerowe mają szansę stać się polskim towarem eksportowym. Dowodem tej tezy są sukcesy jakie rodzime tytuły: Painkiller, Wiedźmin i Call of Juarez odniosły poza granicami naszego kraju.

Bulletstorm nową grą twórców Painkillera?

Hed, 29 grudnia 2009, 14:46

Polskie studio People Can Fly zgłosiło wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego o zarejestrowanie nazwy Bulletstorm, odnoszącej się do oprogramowania przeznaczonego na komputery i konsole. Można chyba przypuszczać, że chodzi o nową grę, nad którą deweloper pracuje od jakiegoś czasu na zlecenie Epic Games (Unreal, Gears of War).

Painkiller: Resurrection oficjalnie zapowiedziany

Jiker, 10 kwietnia 2009, 09:25

Na łamach serwisu IGN opublikowana została oficjalna zapowiedź Painkiller: Resurrection - nowej odsłony popularnego cyklu strzelanin. Za jej produkcję odpowiada austriackie studio deweloperskie Homegrown Games.

Gry firmy Dreamcatcher w systemie elektronicznej dystrybucji TotalGaming

Vercetti, 30 sierpnia 2007, 16:10

Zespół Stardock Entertainment, właściciel serwisu TotalGaming.net poinformował, że zawarł umowę partnerską z korporacją wydawniczą Dreamcatcher Interactive. Dzięki podpisanemu porozumieniu sztandarowe produkty drugiej z firm już wkrótce doczekają się dystrybucji nie tylko w formie tradycyjnych, sklepowych pudełek, ale także za pośrednictwem wygodniejszego dla wielu klientów kanału sieciowego.

Autorzy Painkillera pracują dla firmy Epic Games i tworzą grę Gears of War na PC!

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2007, 08:01

Firma Epic Games, Inc. przejęła kontrolę nad warszawskim studiem People Can Fly, znanym z produkcji pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Painkiller. Pierwszym owocem współpracy pomiędzy Amerykanami i Polakami będzie PeCetowa konwersja gry Gears of War!

Film na podstawie gry Painkiller w produkcji

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 13:23

Firma DreamCatcher Interactive Inc. porozumiała się z wytwórnią Guy Walks Into a Bar w kwestii praw do produkcji filmu, będącego ekranizacją gry Painkiller – oznajmił wczoraj serwis Variety. Oznacza to, że już za kilkanaście miesięcy powinniśmy zobaczyć przygody Daniela Garnera na dużym ekranie.

Druga odsłona cyklu Painkiller oficjalnie zapowiedziana

Krystian Smoszna, 10 lipca 2007, 17:05

Nowa gra z cyklu Painkiller będzie nosić podtytuł Overdose i zadebiutuje na rynku w październiku bieżącego roku, dzięki staraniom koncernu JoWooD Productions Software AG. Za powstanie programu odpowiada czeska firma Mindware Studios, którą niektórzy mogą pamiętać z wydanego dwa lata temu produktu o nazwie Cold War: Szpieg Zimnej Wojny.

Studio People Can Fly nie tworzy gry Painkiller 2

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2007, 08:09

„Z Painkillerem nie mamy już nic wspólnego” – oświadczył Adrian Chmielarz z warszawskiego studia People Can Fly, gdy poprosiliśmy go o komentarz w sprawie nowych przygód Daniela Garnera, przygotowywanych przez koncern JoWooD Productions Software AG.

Kolejny Soldner i Painkiller u schyłku 2007 roku

eLKaeR, 4 czerwca 2007, 12:55

JoWooD Productions wyda w stosunkowo niedalekiej przyszłości szereg nowych gier, należących do popularnych marek. Przede wszystkim będzie to czwarta część Gothica, która jest zarazem pierwszą odsłoną tego cyklu, powstającą bez udziału ludzi z Piranha Bytes. Ponadto mamy jeszcze interesujące informacje, dotyczące dwóch innych sequeli.

THQ zakończyło współpracę z People Can Fly

Vercetti, 2 marca 2007, 14:30

Ponad rok temu amerykański koncern THQ opublikował oświadczenie prasowe, w którym podał do wiadomości, że podpisał umowę z polskim studiem People Can Fly. Na mocy porozumienia znany na całym świecie wydawca miał zająć się dystrybucją nowego, next-genowego tytułu spod skrzydeł naszych programistów.

JoWooD stara się o przejęcie Dreamcatchera, znanego wydawcy gier przygodowych

Jiker, 5 listopada 2006, 11:33

Koncern JoWooD poinformował, iż dołożył w ostatnim czasie wszelkich starań mających na celu zawiązanie umowy, na mocy której przejąłby firmę Dreamcatcher, wydawcę licznych przygodówek i m.in. „polskiego” Painkillera.

Painkiller: Hell Wars w "złocie"

Krystian Smoszna, 12 lipca 2006, 08:28

Na początku czerwca bieżącego roku rychła premiera gry Painkiller: Hell Wars stała pod dużym znakiem zapytania. Przedstawiciele firmy DreamCatcher Games nie byli w stanie odpowiedzieć na pytanie, kiedy dokładnie konwersja PeCetowej strzelaniny zadebiutuje na rynku. Na szczęście wszystko poszło po myśli twórców programu, a także jej fanów. W sklepach gra pojawi się jeszcze w tym miesiącu.

Painkiller: Hell Wars wśród najbardziej oczekiwanych gier lata

BK, 22 czerwca 2006, 08:03

Redakcja popularnego serwisu poświęconego branży elektronicznej rozrywki, Next-Gen.biz, stworzyła zestawienie najważniejszych gier, które ukażą się tego lata. Wśród nich znalazł się również jeden przedstawiciel naszego kraju – gra Painkiller: Hell Wars stworzona przez studio People Can Fly.

Painkiller: Hell Wars - kolejne opóźnienie

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2006, 09:15

Miała zadebiutować we wtorek, 30 maja bieżącego roku, jednak posiadacze konsoli Xbox będą musieli na nią poczekać. Painkiller: Hell Wars – konwersja pierwszoosobowej strzelaniny stworzonej przez polskie studio People Can Fly – zaliczyła kolejne opóźnienie.

Painkiller również w wersji PS2 i PSP

eLKaeR, 20 kwietnia 2006, 08:44

Dwa lata minęły już od debiutu pecetowej wersji gry Painkiller, więc dzieło polskiej firmy People Can Fly można teraz nabyć (w wariancie Black Edition, zawierającym też dodatek Battle Out of Hell) za równowartość Big Maca - przynajmniej w sklepach, do których ponoć nie wpuszcza się bałwanów. Posiadacze konsol Xbox nadal czekają na Painkiller: Hell Wars, a tymczasem developerzy szykują coś jeszcze.

Twórcy Painkillera tworzą grę na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 14 lutego 2006, 06:57

Polskie studio People Can Fly, zrzeszające twórców pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Painkiller, stworzy nowy produkt dla firmy THQ. Program, którego tytuł nie jest jeszcze oficjalnie znany, powstanie z myślą o konsolach nowej generacji i zadebiutuje na rynku jesienią przyszłego roku.

Painkiller: Hell Wars wyłania się z piekieł

Jiker, 17 grudnia 2005, 10:56

Polscy programiści ze studia People Can Fly nanoszą już ostatnie poprawki na Xbox-ową wersję hitu Painkiller, wydanego na komputery klasy PC w 2004 roku. Edycja przygotowywana z myślą o konsoli Microsoftu nosi podtytuł Hell Wars, natomiast wczoraj poznaliśmy oficjalną datę premiery na rynku amerykańskim. Jest nią 28 luty 2006 roku.

Painkiller: Hell Wars na konsolę Xbox

Jared, 7 lipca 2005, 14:12

Niedawno dowiedzieliśmy się, że gra Painkiller, stworzona przez rodzime studio People Can Fly, doczeka się konwersji na konsolę Xbox. Dziś, znamy już oficjalny tytuł tej wersji: Painkiller: Hell Wars.

Jak się miewa konsolowy wariant gry Painkiller i co planują jej twórcy?

eLKaeR, 22 czerwca 2005, 11:44

Rodzima firma People Can Fly doskonale wypromowała się w Polsce i na świecie za sprawą bestsellerowej gry za gatunku FPS pt. Painkiller, która na razie dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy PeCetów. Jednakże już niebawem światło dzienne ujrzy konwersja, dedykowana platformie Microsoft Xbox, a później powinniśmy poznać nowy projekt.

Nad czym w istocie pracują polscy autorzy Painkillera?

eLKaeR, 27 maja 2005, 14:55

Zapewne entuzjastom polskiej gry z gatunku FPS o nazwie Painkiller znacznie podniosło się z wrażenia ciśnienie krwi, gdy tydzień temu przeczytali, że szykuje się pełnoprawna kontynuacja tego bestsellerowego produktu. Nieco światła na całą sprawę rzucił Andrzej Poznański, odpowiedzialny za poziomy w oryginalnym „Zabójcy Bólu”.

Szykuje się pełnoprawny sequel polskiej gry Painkiller

eLKaeR, 20 maja 2005, 13:55

Obecna generacja platformy Microsoft Xbox jest dla polskich developerów gier właściwie niezbadaną sferą, więc powinna nas radować nadchodząca premiera (trzeci kwartał bieżącego roku) bestsellerowego produktu typu FPS pt. Painkiller w wersji dla konsoli ze stajni Billa Gatesa. Podczas prezentacji owej edycji na targach E3 2005 rodzima firma People Can Fly ujawniła pewną bardzo ciekawą wiadomość.