Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Age of Empires

Seria Age of Empires wciąż się świetnie sprzedaje

AlexB, 12 lutego 2020, 10:45

W ciągu 20 lat gry należące do serii Age of Empires sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy. Łącznie cykl zarobił miliard dolarów. Takie informacje znalazły się w CV Briana Sullivana, współzałożyciela Ensemble Studios.

Zapowiedziano Age of Empires: Definitive Edition – zapisz się do bety multiplayera

luckie, 12 czerwca 2017, 20:55

Kultowe Age of Empires z 1997 roku doczeka się odświeżonej wersji. Age of Empires: Definitive Edition zaoferuje rozdzielczość 4K, orkiestrową ścieżkę dźwiękową, zmodernizowany interfejs i więcej.

Nadchodzi Age of Empires Online

Adrian Werner, 17 sierpnia 2010, 09:29

Już od pewnego czasu huczało od plotek na temat nowego projektu Robot Entertaiment, zatytułowanego Spartan. Teraz nadszedł czas by położyć kres wszystkim spekulacjom. Okazuje się, że była to tylko nazwa kodowa i w rzeczywistości studio pracuje nad Age of Empires Online. Mamy dla was pierwsze konkretne informacje, screeny i materiały video.

Twórcy Age of Empires pracują nad nową grą [news zaktualizowany]

Hed, 8 lipca 2010, 15:00

Robot Entertainment pracuje nad nową grą dla Microsoftu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że deweloper zrzesza część byłych twórców takich gier jak Age of Empires, czy Halo Wars, którzy założyli nowe studio po zamknięciu Ensemble. Tajemnicza produkcja najprawdopodobniej będzie połączeniem strategii z elementami RPG.

Gry skasowane wraz z Ensemble Studios

Filip „fsm” Grabski, 3 lutego 2009, 11:11

Każda likwidacja pociąga za sobą ofiary. W przypadku zamknięcia studia developerskiego, ofiarami są nieukończone gry. Dzięki redaktorom serwisu Gamasutra mamy okazję zajrzeć do pustoszejącej siedziby Ensemble Studios.

Bruce Shelley w growej Alei Sław

vampire, 5 grudnia 2008, 11:38

Organizacja AIAS (The Academy of Interactive Arts & Sciences), ogłosiła, że 12 grudnia Hall of Fame powita kolejnego wybitnego twórcę gier – Bruce’a Shelley’a. Już wcześniej był on laureatem wielu nagród, między innymi w 1999 roku został wybrany przez magazyn PC Gamer jednym z dwudziestu pięciu "Bogów Gier".

Śmierć Ensemble Studios nie oznacza końca serii Age of Empires

vampire, 11 września 2008, 11:11

Wczoraj informowaliśmy o planach Microsoftu dotyczących zamknięcia Ensemble Studios, twórców kolejnych odsłon Age of Empires - niezwykle popularnych (a więc i dochodowych) RTSów. Okazuje się, że gigant z Redmond wcale nie ma zamiaru z powyższej marki zrezygnować.

Microsoft zamyka twórców serii Age of Empires

SETH, 10 września 2008, 08:37

Kiedy w 2006 roku koncern Microsoft poinformował, że znana z wcześniejszych dokonań na polu gier strategicznych na PC grupa Ensemble Studios (przejęta przez firmę Billa Gatesa w 2001 roku) zmierzy się z najnowszą produkcją na Xboxa 360 zatytułowaną Halo Wars, nikt wtedy nie przypuszczał, że ta zasłużona firma zostanie w ciągu kilku lat zamknięta.

Współtwórca serii Age of Empires i Empire Earth pracuje nad kolejną grą

Krystian Smoszna, 12 stycznia 2008, 11:04

Interesujące wieści dotyczące Ricka Goodmana przyniósł nam najnowszy numer magazynu Games for Windows. Redaktorzy amerykańskiego czasopisma utrzymują, że słynny projektant nie złożył broni po zamknięciu firmy Stainless Steel Studios i aktualnie pracuje nad nową grą.

Zestawienie nowych tytułów z serii Super$eller

Michał Bobrowski, 8 marca 2007, 13:44

Znamy już pełne zestawienie nowych tytułów, które 23 marca dołączą do wydawanej przez Cenega Poland serii wydawniczej Super$eller.

Czwarta i piąta część Age of Empires w produkcji?!

ComCo, 21 października 2005, 09:39

Kolekcjonerskie wydanie Age of Empires III przyniosło ze sobą ciekawą zagadkę. Mianowicie na ostatniej stronie bonusowego zeszytu z artworkami nad tytułem serii widnieje pięć różnych obrazków prezentujących żołnierzy z różnych epok i podpisanych rzymskimi numerami. Pierwsze trzy zdjęcia zdecydowanie odnoszą się do wydanych już części AoE, czy czwarte i piąte oznaczają powstanie kolejnych?

Age of Empires w świecie Massive Multiplayer Online?

Elrond, 11 lipca 2005, 13:27

Nazwa Ensemble Studios znana jest chyba wszystkim fanom strategii czasu rzeczywistego. To właśnie ta firma stoi za stworzeniem Age of Mythology i swojego sztandarowego produktu, serii Age of Empires. Ostatnie trendy to tworzenie wieloosobowych gier sieciowych i wygląda na, iż Ensemble Studios podąża również w tym kierunku.

Titan Quest od THQ

Elrond, 9 maja 2005, 15:45

Firma THQ poinformowała, iż w swoim portfolio umieściła kolejną pozycję dla posiadaczy PeCetów, Titan Quest. Gra reprezentuje połączenie gatunków akcji oraz RPG, a jej fabuła zaprowadzi nas do mitycznej Grecji i Egiptu. Developingiem gry zajmuje się Iron Lore Entertainment, studio na czele którego stoi Brian Sullivan, współtwórca Age of Empires. Titan Quest ukaże się w przyszłym roku.

Pierwsze screenshoty oraz nowe informacje ze świata Age of Empires III

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2005, 07:45

Popularny serwis IGN postanowił porozmawiać z pracownikami Ensemble Studios na okoliczność ogłoszenia prac nad trzecią odsłoną znanej serii gier o nazwie Age of Empires. Dzięki temu możemy Wam przedstawić nie tylko garść nowych informacji na temat programu, ale również pierwsze screenshoty.

Pierwszy artwork z Age of Empires III opublikowany!

Krystian Smoszna, 17 grudnia 2004, 09:32

Prace nad Age of Empires III są już faktem. Co prawda firma Ensemble Studios nadal nie opublikowała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale wystarczy otworzyć najnowszy numer renomowanego magazynu PC Gamer, aby przekonać się, że gra powstaje i ma się nadzwyczaj dobrze. W rzeczonym periodyku ukazał się nawet ładny „artwork”, potwierdzający rozwój prac.

Age of Empires III - oczekiwanie prawie zakończone?

Krystian Smoszna, 25 listopada 2004, 10:18

Powoli, jak w dobrym thrillerze budowane jest napięcie wokół trzeciej odsłony Age of Empires. Najpierw pojawiły się rewelacje firmy CD Projekt, później świat obiegły informacje o pracach nad grą wprost z renomowanego magazynu Computer Gaming World, dokładnie z jego grudniowego wydania. Teraz przyszedł czas na ruch firmy Ensemble Studios, producenta poprzednich odsłon kultowej serii.

Age Of Empires III w produkcji

Łosiu, 22 listopada 2004, 10:17

Z niemałą przyjemnością informuję, iż zdają się potwierdzać nasze wcześniejsze rewelacje dotyczące trzeciej części słynnej serii Age Of Empires. Poprzednio, źródłem wiadomości o AOE3 był CD Projekt, tym razem to renomowany zachodni magazyn branżowy Computer Gaming World.

Czy gra Age of Empires wraz z rodziną odniosła sukces?

eLKaeR, 9 maja 2004, 13:55

Siedem lat minęło już, odkąd do sklepów zawitała pamiętna gra strategiczna Age of Empires. Dzieło developerów z firmy Ensemble Studios doczekało się potem oficjalnego rozszerzenia (podtytuł: The Rise of Rome) oraz kontynuacji (The Age of Kings) wraz z add-onem (The Conquerors). Później wspomniani projektanci stworzyli jeszcze produkt pt. Age of Mythology i dodatek do niego (The Titans). Czy niniejsza seria odniosła komercyjny sukces?

Age of Empires II: Age of Mythologies - premiera po wakacjach

Fajek, 24 kwietnia 2002, 16:52

Firma APN Promise - dystrybutor gier Microsoft - podsumowała dotychczasową sprzedaż gier z serii Age of Empires. Ogólna liczba sprzedanych przez dystrybutora gier to 11 270 sztuk.

Konkurs na najlepszy scenariusz do serii Age of Empires

Łosiu, 10 kwietnia 2001, 08:52

Firma Ensemble Studios Design rozpoczęła konkurs Heroes of the Ages, celem którego jest stworzenie przez graczy najlepszego scenariusza do gier serii Age of Empires.