Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Tribes 2

Wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege za darmo na 20-lecie marki

Draug, 30 października 2015, 11:53

Minęło ponad 20 lat, odkąd powstało uniwersum znane z cyklu sieciowych strzelanek Tribes. Z tej okazji studio Hi-Rez postanowiło udostępnić za darmo wszystkie gry z serii Tribes i EarthSiege – w sumie sześć klasycznych tytułów.

Nadchodzi Tribes: Ascend

Adrian Werner, 12 marca 2011, 10:59

W zeszłym roku studio Hi-Rez ogłosiło plany stworzenia produkcji MMO zatytułowanej Tribes Universe. Teraz okazało się, że premierę tej gry poprzedzi wydanie mniejszej pozycji w postaci Tribes: Ascend.

Ujawniono Firefall - efekt współpracy byłych pracowników Blizzarda i projektanta Tribes

Adrian Werner, 4 września 2010, 09:06

Duke Nukem Forever nie był jedyną strzelaniną ujawnioną na tegorocznym PAX. Również zespół Red 5 uznał tę imprezę za doskonałą okazję do wypuszczenia pierwszych informacji na temat gry Firefall i potężnym błędem byłoby ich przeoczenie w całym tym zamieszaniu spowodowanym powrotem księcia.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 stycznia 2009)

Jiker, 7 stycznia 2009, 09:45

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: Ziff Davis pozbywa się serwisu 1UP i magazynu EGM, Tribes 2 znowu w sieci, Electronic Arts o dalszej współpracy z Hasbro oraz premiera Les Misérables: The Game of the Book. Zapraszamy do lektury.

Sierra zamyka oficjalne serwery 21 gier

Jiker, 9 października 2008, 11:45

Firma Sierra poinformowała nas o planowanym zamknięciu oficjalnych serwerów, dzięki którym możliwe jest toczenie rozgrywek sieciowych w 21 tytułach wydanych w okresie od 1998 do 2006 roku. Oznacza to, że większość funkcjonalności i ułatwień wynikających z obecności serwerów dedykowanych zostanie wyłączona.

Tribes 4 w produkcji?! Niestety, to tylko plotki

Elrond, 18 lutego 2006, 13:47

Kilka dni temu na stronie tribalwar.com zaczęły pojawiać się plotki dotyczące prac nad kolejnym wcieleniem serii Tribes. Redaktorzy serwisu wysnuli takie wnioski po obejrzeniu bloga Tima Aste'a z GarageGames oraz krótkiego trailera, który może, choć nie musi prezentować świata Tribes 4. Okazuje się jednak, iż wszystkie te domysły jak na razie pozostaną w sferze plotek.

Gry za darmochę! Dodatek do Halo oraz 2 części Tribes.

Elrond, 5 maja 2004, 11:18

Zapewne wielu z was szperając po sieci natrafi prędzej czy później na pełne wersje gier. Czasami są to "kaszany", czasami prawdziwe perełki, przeżywające drugą młodość a czasami po prostu chwyt marketingowy mający zainteresować potencjalnych kupców kolejnej części gry. Zdarza się również i tak, że twórcy w "przypływie dobroci" wypuszczają na rynek darmowy dodatek lub uaktualnienie gry.

Starsiege Tribes i Tribes 2 za darmo przed premierą Tribes: Vengeance

eLKaeR, 10 kwietnia 2004, 07:23

PeCetowe gry o tytułach Starsiege Tribes i Tribes 2, wydane odpowiednio w 1998 i 2001 roku, ochrzczono mianem przysłowiowych kamieni milowych w ewolucji elektronicznej rozrywki (łącznie rozprowadzono blisko milion legalnych egzemplarzy w skali globu ziemskiego). Rzeczone produkty wyznaczyły pewne standardy w dziedzinie wieloosobowej zabawy zespołowej i już niebawem będą osiągalne całkowicie za darmo.

Tribes: Vengeance – oficjalna zapowiedź

Łosiu, 25 kwietnia 2003, 09:41

Już od pewnego czasu po sieci krążą wiadomości o kolejnej odsłonie serii Tribes, nic więc dziwnego, że dziś, tuż przed rozpoczęciem targów E3 2003, korporacja Vivendi Universal Games przedstawiła oficjalną zapowiedź gry o tytule „Tribes: Vengeance”. Co jednak dziwi, nowy Tribes nie będzie korzystał z silnika użytego w częściach poprzednich lecz zmodyfikowanej i usprawnionej wersji engine Unreala, a głównym celem twórców, zespółu Irrational Games (System Shock 2 i Freedom Force) jest przygotowanie znakomitego trybu rozgrywki jednoosobowej.

Będzie Tribes 3...

Void, 29 marca 2003, 16:46

„Tribes 2” to prawdziwy przebój wśród miłośników walk toczonych na sieci przez wieloosobowe drużyny. Może i nie na miarę „Half-Life’a” i jego pochodnych, ale mimo wszystko ogromna ilość serwerów dedykowanych temu tytułowi wystarczająco zaświadczy o dużej popularności dzieła wydanego przez panów z Sierry. Dlatego też, ponieważ od premiery części drugiej „Tribes” minęły już dwa lata, coraz częściej dawały się słyszeć głosy, iż czas na kontynuację...

Sierra przesuwa terminy wydania swych gier...

Łosiu, 3 października 2002, 09:19

Sierra przekazała dziś graczom dwie niezbyt pocieszające nowiny. Mianowicie potwierdziła nieoficjalne doniesienia serwisu 10-David dotyczące daty wydania gry SWAT: Urban Justice. W chwili obecnej jej termin wydania to „gdzieś w roku 2003”. Sklepy Internetowe podają bardzo różne terminy premier: Electronics Boutique – 14 marzec 2003; Amazon – 15 styczeń 2003; GameStop – 2 czerwiec 2003; GameFixx/CompUSA – 1 marzec 2003. Przesunięto też wydanie nowej edycji Tribes 2 do 27 listopada. Docelowo gra miała znaleźć się w sklepach w tym tygodniu, jednak w ostatniej chwili znaleziono kilka problemów i błędów w nowych dodatkach (ostatnim patchu i modzie Team Rabbit 2), których nie wykryto w czasie beta testów. W trosce o dobrą jakość produktu zdecydowano się przesunąć wydanie gry.

Wskrzeszenie Tribes 2, Tribes Fast Attack wstrzymany, Tribes 3 w produkcji...

Łosiu, 4 sierpnia 2002, 11:26

Wraz ze śmiercią słynnego i legendarnego zespołu Dynamix firma Sierra jakby na pewien czas straciła zainteresowanie znakomitą taktyczną grą akcji przeznaczoną do rozgrywki wieloosobowej - Tribes 2. Między bogiem a prawdą, gdyby nie naciski całkiem sporej społeczności graczy i wysiłki zespołu Garage Games składającego się głównie z byłych pracowników Dynamix’a, gra nie otrzymywałaby wparcia, patchy, itp. Jak okazało się na początku tego roku Sierra postanowiła stworzyć nową grę z serii Tribes zatytułowaną Tribes Fast Attack. Miała ona być bardziej, nazwijmy to „komercyjna”, tzn. kampania single player, mniejsze mapy, szybsza rozgrywka, – czyli większe grono potencjalnych graczy i tym samym nabywców. To, co miało być plusem nowej gry przyczyniło się do jej upadku. Firma Sierra ujawniła, bowiem, że wstrzymuje prace nad Tribes Fast Attack i zamierza ponownie, począwszy od końca września tego

Metal Drift - następca Tribes 2?

Fajek, 27 lipca 2002, 11:04

Jak pamiętamy, studio odpowiedzialne za stworzenie Tribes 2, znakomitego „shootera” zaliczanego do gatunku „team based”, Dynamix, zostało zamknięte zaraz po tym jak tylko owa gra ujrzała światło dzienne. Była to wiadomość fatalna z kilku względów: po pierwsze nie miał kto zająć się łataniem bugów w wydanym już produkcie, co skutecznie zniechęcało potencjalnych graczy do zabawy w Tribes 2. Po drugie nadzieje na kolejną grę z tego gatunku legły w gruzach. Jak się jednak okazuje, Tribes 2 będzie miał najprawdopodobniej swojego następcę.

Darmowe uaktualnienie do Tribes 2

Łosiu, 30 kwietnia 2002, 09:20

Na oficjalnym forum firmy Sierra poświęconym znakomitej zespołowej grze akcji Tribes 2, pan Alex Rodberg ujawnił, że zespół Garage Games pracuje obecnie nad darmową aktualizacją Tribes 2, która pojawi się prawdopodobnie pod koniec tego lata.

Bestsellery już wkrótce w sklepach

Fajek, 8 kwietnia 2002, 17:29

Już wkrótce nakładem Wydawnictwa Play-It ukażą się 3 gry w serii Bestseller. To ciekawa oferta dla każdego fana gier komputerowych, bowiem Bestsellery to tytuły wydawane w poręcznych pudełkach DVD, okazyjnej cenie 49 zł i zawsze z eXtra prezentem w pudełku.

Tribes Fast Attack w tym roku!!

Łosiu, 8 kwietnia 2002, 10:00

Na początku 2002 roku informowaliśmy, że w sklepie internetowym Amazon pojawiła się pozycja zatytułowana „Tribes Fast Attack”, z widniejącą datą wydania - listopad 2002. Wówczas to jeden z pracowników firmy Sierra wyjaśnił, że owszem, nazwa „Tribes Fast Attack” to roboczy tytuł kolejnej gry z serii Tribes (która tak naprawdę nie uzyskała jeszcze akceptacji kierownictwa Sierry), a data to wynik zbytniej gorliwości pracowników sklepu. Czas pokazał jednak, że pracownicy sklepu Amazon nie mylili się. Sierra oficjalnie zapowiedziała wydanie „Tribes Fast Attack” na koniec bieżącego roku.

Małe zamieszanie wokół Tribes Fast Attack

Łosiu, 22 stycznia 2002, 08:47

Kilka dni temu, nieoczekiwanie w dużym zachodnim sklepie internetowym, Amazon, pojawiła się pozycja zatytułowana Tribes Fast Attack. Karta towaru była i jest niemal pusta, praktycznie widnieje na niej tylko data wydania 30 listopad 2002 roku. Wydarzenie to wywołało duże poruszenie w kręgach fanów Tribes’ów i zmusiło pracownika firmy Sierra - Alexa „Marweas” Rodberg’a – do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Tribes 2 - Final demo

Solnica, 8 października 2001, 09:22

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji aby zapoznać się z naprawdę świetną grą wieloosobową jaką jest niewątpliwie Tribes 2, to teraz macie kolejną ku temu szansę - Sierra udostępniła wreszcie oficjalne demo tego tytułu.

Ostatnie tchnienie Dynamix'a - "Map Pack" do Tribes 2

Fajek, 27 sierpnia 2001, 14:49

Dynamix padł, to wiemy. Jednak dla wszystkich fanów gry Tribes 2 wydał on ostatnie tchnienie w postaci „map packa” do tejże gry.

Tribes 2 nie umrze!

Soulcatcher, 12 sierpnia 2001, 04:08

Wiceprezes Vivendi Universal Games spadkobiercy po firmie Dynamix twórcy Tribes 2 zapewnia iż gra ta będzie otrzymywała stałe wsparcie techniczne i cały czas jest oczkiem w głowie Sierry.

Demo Tribes 2

Mariusz Klamra, 28 lipca 2001, 08:51

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji spróbowania naprawdę świetnej gry wieloosobowej, jaką jest niewątpliwie Tribes 2, to teraz macie szansę nie wyciągając pieniędzy z kieszeni – Sierra oficjalnie ogłosiła o udostępnieniu do publicznych beta testów wersji demo Tribes 2.

Aktualizacja poradnika do Tribes 2

Solnica, 13 lipca 2001, 20:31

Zaktualizowany został znajdujący się na naszych stronach poradnik do Tribes 2. Mam nadzieję, iż materiały w nim zawarte pomogą Wam w pełni cieszyć się możliwościami jakie udostępnia ta niewątpliwie interesująca gra multiplayer’owa.

Tribes 2 - poprawka

Fajek, 21 czerwca 2001, 10:13

Dynamix wypuścił wczoraj nową „łatkę” do Tribes 2, tym razem w wersji BETA. Jej numer to 23376.

Tribes 2 - "performance patch"

Fajek, 13 czerwca 2001, 16:14

Jak wspominaliśmy jakiś czas temu, przed chwilą pojawił się tzw. „performance patch” do Tribes 2. Ma on przede wszystkim poprawić jakość działania gry na słabszych maszynach.

Poprawa wydajności w Tribes 2

Fajek, 13 czerwca 2001, 12:18

W dniu jutrzejszym Dynamix i Sierra udostępnią najnowszy patch do gry Tribes 2. Tym razem poprawka ma wpłynąć w diametralny sposób na prędkość działania samej gry na wszystkich systemach. Ma również poprawić wydajność na kartach z układem Voodoo 3.

Poradnik do Tribes 2

Solnica, 8 czerwca 2001, 16:08

Aby ułatwić Wam zabawę związaną z niewątpliwie ciekawą grą jaką jest Tribes 2, zamieściliśmy dziś na naszych stronach pierwszą część poradnika do niej.

Recenzja Tribes 2

Fajek, 4 maja 2001, 12:45

Zapewne wielu z was czeka na Tribes 2. I macie rację, ponieważ redakcja GRY-OnLine miła okazję doświadczyć czym jest Tribes 2.

Dynamix pracuje nad dodatkiem do Tribes 2

Sznur, 1 maja 2001, 14:24

Okazuje się, że zespół Dynamix nie próżnuje po ukończeniu prac nad Tribes 2, doskonałą taktyczną grą sieciową przeznaczoną do rozgrywki drużynowej, planując w najbliższym czasie wypuścić dodatek do tej gry.

Tribes 2 na GRY-OnLine

Fajek, 19 kwietnia 2001, 10:42

Miło nam poinformować, że serwis GRY-OnLine uruchomił serwer do zespołowej gry akcji p.t. Tribes 2. Premiera tej gry odbyła się na zachodzie 29 marca, natomiast w Polsce planowana jest na 24 kwietnia.

Black & White wyprzedziło The Sims

Sznur, 13 kwietnia 2001, 14:48

Po czternastu miesiącach pobytu na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier, The Sims zostały nareszcie wyprzedzone przez Black & White, nową grę z Lionhead Studios. Symulacyjne gry Maxis-u, zarówno The Sims jak i najnowszy dodatek The House Party, zajmowały od dłuższego czasu niepodważalnie dwa pierwsze miejsca w popularności u kupujących gry komputerowe.

Dzień bez „patcha” do Tribes 2 to dzień ...

Fajek, 6 kwietnia 2001, 15:29

Pomimo, że gra Tribes ukazała się na zachodzie 8 dni temu, lista patch’y zawiera już 4 pozycje. Wraz z nadejściem kolejnego, niejaki Dave (Qix) Georgeson, człowiek odpowiedzialny za cały projekt Tribes 2 przedstawia listę zmian które będą zaimplementowane w nową poprawkę.

Problemy z Tribes 2

Fajek, 4 kwietnia 2001, 12:53

Ludzie zza oceanu już od 29 marca mogą się cieszyć z grania w Tribes 2. Jednak czy na pewno cieszyć?

Czasami dobrze jest być trochę za resztą świata

Mariusz Klamra, 31 marca 2001, 20:12

Polscy gracze często narzekają na opóźnienie, z jakim są wydawane gry na naszym rynku. Zapominają jednak, że ma to też swoje dobre strony – oszczędza nam to frustracji, jaka jest udziałem zachodnich graczy stających się mimowolnymi beta-testerami nowych gier. Przykładem na poparcie tej tezy mogą być ostatnio wydane Tribes 2 i Black & White.

Pojawiła się poważna konkurencja dla Counter-Strike

Sznur, 29 marca 2001, 13:40

Sierra Studios wydała dzisiaj następcę doskonałej gry taktycznej do sieciowej rozgrywki wieloosobowej, która może zagrozić popularności takich tytułów jak Counter-Strike czy Unreal Tournament.

Muzyka z Tribes 2

Fajek, 28 marca 2001, 11:46

Tribes 2 nadchodzi wielkimi krokami, pomimo, że ostatnio nawet przedłużyła się faza „beta” tej świetnie zapowiadającej się gry z gatunku „taktycznej, zespołowej gry akcji”.

Tribes 2 - jednak nie "złote"!

Fajek, 25 marca 2001, 17:51

Sierra poinformowała, że ich długo oczekiwana gra Tribes 2 jednak nie znalazła się w fazie „gold”, czyli gotowa do tłoczenia.

Nowe, interesujące filmy na stronach GRY-OnLine.

Michał Bobrowski, 8 marca 2001, 13:23

Na pewno zauważyliście, że nasz dział Pliki z dnia na dzień powiększa się. Tym razem pragnę zwrócić waszą uwagę na dwa ciekawe filmy, które niedawno tam umieściliśmy.