Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Doom II

Powstaje nowy film na podstawie serii Doom

Olek, 13 marca 2011, 11:44

Serwis What'splaying doniósł, że wytwórnia Universal zamierza ponownie pokusić się o kinową adaptację kultowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin Doom. Trwają prace nad scenariuszem filmu, a obraz korzystać ma z najnowszych osiągnięć technologicznych. Oznacza to jedno – tym razem piekielne bestie atakować będą w 3D.

Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy

Hed, 24 czerwca 2009, 19:27

ZeniMax Media, firma utworzona w 1999 roku przez Chrisa Weavera oraz Robera A. Altmana (założycieli Bethesdy), poinformowała o przejęciu znanego studia id Software, odpowiedzialnego za sporo ponadczasowych hitów. Twórcy Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a dołączyli więc do silnej drużyny, składającej się przede wszystkim z odnoszącego bardzo duże sukcesy wydawcy Bethesda Softworks.

id Software stworzy czwartego Dooma i prawdopodobnie sequel gry Quake Arena

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 11:55

Choć Rage będzie pierwszą od 1996 roku grą firmy id Software, Inc. korzystającą z nowej marki, nie oznacza to, że John Carmack i spółka zamierzają odłożyć na półkę doskonale znane fanom pierwszoosobowych strzelanin tytuły. Współzałożyciel legendarnego studia już dziś daje do zrozumienia, że w przyszłości powstanie czwarta odsłona cyklu Doom.

Poznajcie bliżej Doom RPG

eLKaeR, 15 października 2005, 09:55

Po raz pierwszy o interesującym projekcie o nazwie Doom RPG usłyszeliśmy pod koniec marca bieżącego roku, a potem przy okazji targów E3 2005 poznaliśmy nieco szczegółów nt. owego przedsięwzięcia, zrealizowanego z myślą o telefonach komórkowych nowej generacji. Natomiast teraz dysponujemy bardzo konkretnymi danymi tekstowo-graficznymi, które chcielibyśmy niniejszym przekazać Szanownym Czytelnikom.

Czeski film, czyli ostatni klaps w kinowym Doomie

eLKaeR, 3 lutego 2005, 14:30

Najprawdopodobniej w marcu bieżącego roku wystartuje dystrybucja pierwszego oficjalnego dodatku do hitowej gry Doom 3, noszącego podtytuł Resurrection of Evil – szerzej na ten temat w naszej zapowiedzi. Natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca zakończono kręcenie kinowej adaptacji „Zagłady”.

3dfx Voodoo - Reaktywacja!

eLKaeR, 16 listopada 2004, 08:21

Zanim nastała era kart graficznych o „księżycowych” cenach, neonowego oświetlenia obudów oraz innych przedziwnych gadżetów komputerowych, PeCetowych entuzjastów elektronicznej rozrywki opanowała „magia” Voodoo. Nie miało to jednak żadnego związku z obrzędami religijnymi na Haiti, lecz ze słynną linią akceleratorów firmy 3dfx Interactive. Teraz „czary” działają znów – konkretnie w grze Doom 3.

Polak reżyserem filmu „Doom”.

Cisek, 10 września 2004, 17:01

Studio Universal, posiadające prawa do ekranizacji jednego z najgorętszych tytułów w historii elektronicznej rozrywki – Dooma, poinformowało o zmianie na stanowisku reżysera. Z powodów osobistych z realizacji obrazu musiał zrezygnować absolutny debiutant – Enda McCallion. Jego miejsce zajmie nasz rodak – Andrzej Bartkowiak.