Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 sierpnia 2020, 18:50

autor: Ender

Zobacz, jak wygląda dashboard Xbox Series X

Microsoft zaprezentował zwiastun ukazujący wygląd oraz funkcjonalność nowego menu konsoli Xbox Series X, która zadebiutuje w listopadzie tego roku. Odświeżony dashboard wraz z wcześniej niedostępnymi funkcjami pojawi się również na Xboksie One i w aplikacji mobilnej.

Zobacz, jak wygląda dashboard Xbox Series X - ilustracja #1

Wraz z premierą Xboksa Series X, która nastąpi w listopadzie tego roku, gamingowy ekosystem Microsoftu przejdzie spory lifting. Microsoft nie tylko wiąże duże nadzieje ze zmianami, ale jest także z nich niezwykle dumny, na tyle, że opublikował właśnie ponad trzyminutowy zwiastun prezentujący nadchodzące nowości. Dowiadujemy się z niego, że odświeżony interfejs znajdziemy zarówno na Xboksie One oraz Xboksie Series X, jak i w aplikacji mobilnej Xbox.

Inżynierowie spółki chwalą się, że nie tylko uprościli wygląd menu konsoli, czyniąc go bardziej przejrzystym, ale poprawili również jego funkcjonalność, ułatwiając dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych opcji. Jest to efekt opinii graczy, którzy krytykowali ostatnie odsłony dashboardu z powodu niewielkiej intuicyjności i nadmiernego skomplikowania. Przedstawiciele Microsoftu gwarantują też, że działanie interfejsu zostało dodatkowo zoptymalizowane, co pozwoliło zmniejszyć zużywane przez niego zasoby konsoli oraz przyśpieszyło pracę i responsywność wydawanych komend.

  1. Strona internetowa Microsoftu
  2. Strona internetowa Xboksa