Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 kwietnia 2021, 14:10

Złote Nintendo Wii dla królowej Elżbiety II wylądowało na aukcji za ponad milion złotych

Na aukcji portalu eBay można znaleźć dość nietypowe Nintendo Wii. Pokryte 24-karatowym złotem miało być prezentem dla brytyjskiej królowej Elżbiety II. Aby konsolę kupić, trzeba przygotować 300 tys. dolarów.

W SKRÓCIE:
  • niezwykły, pokryty 24-karatowym złotem egzemplarz konsoli Nintendo Wii królowej Elżbiety został wystawiony na aukcji za 300 tys. dolarów.

Konsola Nintendo Wii pokryta 24-karatowym złotem została wystawiona na sprzedaż. To niezwykły, określany jako „legendarny” egzemplarz przeznaczony na prezent dla brytyjskiej królowej Elżbiety II. Urządzenie zostało wykonane na zamówienie firmy THQ w 2009 roku w związku z promocją zestawu gier Big Family Games.

Złote Nintendo Wii wykonane dla królowej Elżbiety II. Źródło: eBay - Złote Nintendo Wii dla królowej Elżbiety II wylądowało na aukcji za ponad milion złotych - wiadomość - 2021-04-29
Złote Nintendo Wii wykonane dla królowej Elżbiety II. Źródło: eBay

Obecnym posiadaczem urządzenia jest Donny Fillerup, twórca portalu ConsoleVariations. Udało mu się nabyć konsolę w 2017 roku. Można ją zobaczyć i kupić na aukcji eBay, choć trzeba przygotować sporą sumę – 300 tys. dolarów (1,13 mln złotych). Donny opisuje stan konsoli jako sprawny, ale posiadający pewne oznaki użytkowania.

Pozłacana konsola najprawdopodobniej nigdy do królowej nie trafiła ze względu na surowe zasady bezpieczeństwa Pałacu Buckingham. Według doniesień nieodpakowana paczka została odesłana do THQ. Wiadomo jednak, że gdy księżna Cambridge – Katarzyna, podarowała swojemu mężowi księciu Wilhelmowi Nintendo Wii na Boże Narodzenie w 2007 roku, królowa była tak zafascynowana, że chętnie dołączyła do gry (źródło).

Złote Nintendo Wii dla królowej Elżbiety II wylądowało na aukcji za ponad milion złotych - ilustracja #2
Kontroler Nintendo Wii posiada oznaki użytkowania. Źródło: eBay

Na zdjęciach ukazujących spód kontrolera konsoli można zauważyć przetarcia, które są dowodem jej używania. Jednak nie wiadomo czy bardziej świadczą one o przebiegu, czy raczej o trwałości złotej powłoki. Sadząc z przebijającego się plastiku, złoto zostało tylko nałożone metodą metalizacji w formie cienkiej warstwy na powierzchnię obudowy. Nabywca konsoli otrzyma sprzęt specjalną, wysoce bezpieczną przesyłką. Wraz z nim oprawiony w ramkę certyfikat autentyczności. Czerwona poduszka widoczna na zdjęciach także zostanie dołączona do paczki.

Złote Nintendo Wii dla królowej Elżbiety II wylądowało na aukcji za ponad milion złotych - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.