Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 stycznia 2018, 18:47

autor: "Vergil"

Zapowiedziano Rainway – darmową aplikację do streamowania pecetowych gier na dowolne urządzenie

Twórcy aplikacji Rainway zamierzają wyjśc naprzeciw potrzebom pecetowych graczy pozbawionych dostępu do monitora. Program pozwoli na streaming gier z komputera na dowolne urządzenie – tablet, smartfon lub konsolę. I to za darmo.

W życiu każdego gracza przychodzi w końcu moment, kiedy nie może wygodnie rozsiąść się przed monitorem czy telewizorem, by zanurzyć się w świat swojej ulubionej gry. Co wówczas począć? Ratunkiem pozostaje stream na inne urządzenie. Jeśli ten problem nie jest Wam obcy, Rainway, czyli najnowszy gracz na rynku, z pewnością przypadnie Wam do gustu. Oczywiście pod warunkiem, że szumne zapowiedzi twórców tej usługi ostatecznie nie rozminą się z rzeczywistością.

Wizja zaprezentowana przez twórców Rainway wygląda interesująco. Aplikacja ma współpracować z dowolnym urządzeniem – tabletem, smartfonem czy konsolą. - Zapowiedziano Rainway – darmową aplikację do streamowania pecetowych gier na dowolne urządzenie - wiadomość - 2018-01-10
Wizja zaprezentowana przez twórców Rainway wygląda interesująco. Aplikacja ma współpracować z dowolnym urządzeniem – tabletem, smartfonem czy konsolą.

Czym zatem będzie Rainway? Otóż aplikacja pozwoli na streamowanie pecetowych gier na dowolne urządzenie – smartfon, tablet, inny komputer lub konsolę (aktualnie lista tych ostatnich niestety nie jest zbyt obszerna, bowiem znajduje się na niej Nintendo Switch). Twórcy obiecują, że opracowana przez nich aplikacja pozwoli na rozgrywkę w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, a ewentualne opóźnienia będą prezentować bardziej skalę mikro niż makro. Poza tym gracze będą mogli dostosować rozgrywkę do indywidualnych preferencji, dobierając choćby rozdzielczość obrazu.

Co jednak najciekawsze, korzystanie z Rainway nie będzie się wiązać z żadnymi opłatami. O tym jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce, mamy przekonać się dwudziestego stycznia, kiedy to rozpoczną się otwarte beta-testy tego programu; chętni już teraz mogą się do nich zapisać – link do oficjalnej strony internetowej opisywanej aplikacji czeka poniżej.

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić okiem na oficjalny zwiastun aplikacji.