Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 stycznia 2018, 09:52

Koniec Pokemon GO na starszych iPhone'ach. Użytkowników Androida też to czeka?

Począwszy od 28 lutego, firma Niantic zakończy wsparcie gry Pokemon GO dla urządzeń niekompatybilnych z systemem operacyjnym iOS 11. Zmiana ta dotknie posiadaczy iPhone'a 5 oraz starszych modeli.

Jeżeli posiadacie jeden ze starszych modeli iPhone’a, pod koniec przyszłego miesiąca będziecie musieli się rozstać z Pokemon GO. Firma Niantic poinformowała, że od 28 lutego gra przestanie być kompatybilna z tymi urządzeniami, które nie są zgodne z systemem operacyjnym iOS 11. Posiadacze wcześniejszych modeli, poczynając od iPhone’a 5, muszą więc pogodzić się z przerwą w zbieraniu pokemonów – przynajmniej do momentu zakupu nowego smartfona.

Koniec lutego oznacza koniec Pokemon GO na iPhone 5 i starszych. - Koniec Pokemon GO na starszych iPhone'ach. Czy zmiany czekają także użytkowników Androida? - wiadomość - 2018-01-11
Koniec lutego oznacza koniec Pokemon GO na iPhone 5 i starszych.

Dla wielu graczy – szczególnie tych, którzy poświęcili temu tytułowi mnóstwo czasu lub zainwestowali w niego prawdziwą gotówkę – to poważny cios, ale z drugiej strony ciągły rozwój gry oznaczał, że starsze urządzenia w końcu będą musiały zostać w tyle. Tak właśnie tę zmianę tłumaczą deweloperzy ze studia Niantic: „To efekt usprawnień wprowadzonych do Pokemon GO, które przekraczają możliwości systemów operacyjnych na wcześniejszych modelach smartfonów”. Pytanie tylko, czy wkrótce podobna wiadomość nie czeka posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android. Co prawda, twórcy na razie nie wspominali o tym, by konkretne telefony z tym oprogramowaniem miały wkrótce pójść w odstawkę, wydaje się jednak, że w miarę rozwoju gry to nieunikniony scenariusz.

Tym bardziej, że Niantic z pewnością nie ma zamiaru przestawać rozwijać swojego hitu, bo choć wiadomości o Pokemon GO pojawiają się na wiodących serwisach internetowych coraz rzadziej, tytuł pozostaje niezwykle popularny. W lipcu 2017 roku – w dwanaście miesięcy po premierze – w grę nadal grało regularnie około 60 milionów osób, a deweloperzy robią wszystko co w ich mocy, by ta liczba nie zmalała. Tylko w ubiegłym miesiącu w produkcji pojawiło się 50 nowych gatunków potworków, dynamicznie zmieniająca się i wpływająca na rozgrywkę pogoda, a także tryb rozszerzonej rzeczywistości AR+, pozwalający na oglądanie pokemonów w naturalnej wielkości. Ciekawe więc, jakie zmiany czekają nas po przerzuceniu się wyłącznie na urządzenia z iOS 11.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Pokemon GO
  2. Recenzja gry Pokemon GO – społecznościowy fenomen, słaba gra

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej