Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 czerwca 2019, 19:30

autor: Lazlo

Zapowiedź kart Nvidia GeForce RTX z serii Super dopiero w lipcu?

Wcześniejsze nieoficjalne doniesienia nie potwierdziły się i Nvidia nie zaprezentowała dziś wyczekiwanych kart GeForce RTX z rodziny Super. Pojawiły się jednak nowe przecieki, które sugerują, że oficjalna zapowiedź układów oraz ich debiut rynkowy planowane są na lipiec.

No to mamy kolejną zapowiedź… zapowiedzi. - Zapowiedź kart Nvidia GeForce RTX z serii Super dopiero w lipcu? - wiadomość - 2019-06-21
No to mamy kolejną zapowiedź… zapowiedzi.

Wbrew wcześniejszym przeciekom, nowe karty Nvidia Geforce RTX z serii Super nie doczekały się dziś zapowiedzi. Portal Wccftech.com twierdzi jednak, że zna już oficjalną datę prezentacji nowych układów oraz wie, kiedy trafią na półki sklepowe.

Wszystko w lipcu

Nowe, rzekomo oficjalne, terminy wyglądają następująco:

  1. 2 lipca - prezentacja trzech modeli - RTX 2060 Super, RTX 2070 Super oraz RTX 2080 Super
  2. 9 lipca - do sprzedaży trafią RTX 2060 Super i RTX 2070 Super
  3. 23 lipca - na półkach sklepowych pojawi się RTX 2080 Super, którego opóźniona premiera może być podyktowana chęcią sprawdzenia przez „zielonych”, jakie ruchy wykona AMD.

Jak zaznacza autor przecieku, wciąż możliwe jest, że zaprezentowany harmonogram ulegnie zmianie, jednakowoż takie daty mają widnieć w materiałach, które pomału trafiają do mediów. Zatem jeśli informacje doczekają się potwierdzenia, to za niecałe dwa tygodnie powinniśmy być świadkami oficjalnej prezentacji odświeżonych układów Nvidii.

Warto także wypatrywać promocji na dotychczasowe modele kart z rodziny RTX, ponieważ dystrybutorzy z pewnością będą chcieli wyprzedać swoje zapasy, nim na rynku zadebiutują modele z rodziny Super.