Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 18 grudnia 2011, 15:50

autor: Ender

Zagraj w Mario bicepsami

Amerykańska firma Advancer Technologies zaprezentowała eksperymentalny kontroler do gier, rejestrujący aktywność elektryczną mięśni.

W ostatnich latach inżynierowe stworzyli wiele dziwnych i nie do końca użytecznych eksperymentalnych kontrolerów do gier. Amerykańska firma biomedyczna Advancer Technologies przyłączyła się do tej grupy i skonstruowała prosty, podłączany do portu USB kontroler biometryczny, który rejestruje aktywność elektryczną mięśni. Kontroler został pokazany w działaniu podczas wideoprezentacji, w której możemy zobaczyć osobę grającą w Super Mario 3, korzystającą jedynie ze swoich bicepsów i mięśni przedramienia.

Widzimy jak napięcie prawego bicepsa sprawia, że Mario porusza się do przodu, a lewego do tyłu. Natomiast, korzystając z przedramion gracz zmusza wąsatego hydraulika do biegu i skoków. Firma spodziewa się, że urządzenie można wykorzystać w rehabilitacji osób po wypadkach oraz leczeniu pacjentów zmagających się z problemami neurologicznymi. Co więcej, dzięki odczepianym sensorom możemy równie dobrze próbować grać za pomocą nóg, a nawet...pośladków. Interesujące jest również to, że twórcy urządzenia udostępnili instrukcje jak samemu w domowych warunkach zbudować podobny kontroler.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.