Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 stycznia 2020, 13:58

autor: AlexB

Xiaomi wypuściło klawiaturę stworzoną z myślą o kobietach

Firma Xiaomi wypuściła klawiaturę mechaniczną stworzoną z myślą o kobietach. Wyróżnia się ona przede wszystkim stylem retro i różnokolorowymi klawiszami. Urządzenie wyceniono na 688 juanów (około 380 złotych).

Choć osoby czytające nasz portal należą raczej do grona ludzi kierujących się przede wszystkim parametrami technicznymi podczas zakupu nowych urządzeń, to trzeba pamiętać, że istnieje również spora grupa konsumentów wybierająca swoje nowe gadżety na podstawie wyglądu. Naprzeciw oczekiwaniom tych drugich, a zwłaszcza kobiet, wyszła chińska firma Xiaomi. Ostatnio w sklepie Xiaomi Youpin pojawiła się bezprzewodowa klawiatura mechaniczna LoFree Lipstick, stworzona z myślą o płci pięknej. Oto jak się ona prezentuje.

Czy panie skuszą się na tę klawiaturę? - Xiaomi wypuściło klawiaturę stworzoną z myślą o kobietach - wiadomość - 2020-01-21
Czy panie skuszą się na tę klawiaturę?

Jak widać na powyższym obrazku, wygląd klawiatury Xiaomi LoFree Lipstick z jednej strony utrzymany jest w stylistyce retro, a z drugiej nawiązuje do palety cieni do powiek, którą można znaleźć w niemal każdej damskiej kosmetyczce. Z kolei kolory poszczególnych klawiszy (jest ich 79, gadżet nie posiada klawiatury numerycznej) nawiązują, jak sama nazwa urządzenia wskazuje, do różnych barw szminek. Wyjątek stanowi spacja, która jest złota. Całość jest podświetlana.

Z kwestii technicznych, klawiatura Xiaomi LoFree Lipstick ma wymiary 306 × 114,5 × 30,6 milimetrów i waży 810 gramów. Łączy się z różnymi urządzeniami (laptopami z systemami Windows i macOS, tabletami itp.) za pomocą Bluetooth. Akumulator urządzenia ma pojemność 4000 mAh. Po naładowaniu go do pełna, co trwa około 5 godzin, i ustawieniu pełnej mocy podświetlenia urządzenie może pracować nawet tydzień. Jeśli natomiast zmniejszymy siłę iluminacji do 40%, wówczas długość działania wydłuży się do 21 dni (via Android.com.pl).

W razie gdyby ktoś jednak preferował peryferia przewodowe, to nic straconego. Z klawiatury można również korzystać po podłączeniu jej kablem do naszego urządzenia.

Klawiatura Xiaomi LoFree Lipstick jest dostępna wyłącznie w Chinach. W internetowym sklepie Xiaomi Youpin kosztuje ona 688 juanów (około 380 złotych). Można ją także znaleźć w serwisie AliExpress, gdzie trzeba na nią wydać 142,66 dolara (około 544 złote).

  1. Oficjalna strona firmy Xiaomi