Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 grudnia 2018, 14:18

autor: Lazlo

Xiaomi przygotowuje telefon z aparatem 48 Mpx

Lin Bin, współzałożyciel Xiaomi, zdradził w mediach społecznościowych, że jego firma przygotowuje nowego smartfona, który ma trafić na rynek już w styczniu. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na jego temat, jednak opublikowane zdjęcie sugeruje, że będzie on posiadał aparat z matrycą 48 magapikseli.

Tylko tyle i aż tyle wiadomo na temat nowego telefonu od Xiaomi. - Xiaomi przygotowuje telefon z aparatem 48 Mpx - wiadomość - 2018-12-11
Tylko tyle i aż tyle wiadomo na temat nowego telefonu od Xiaomi.

Wygląda na to, że Xiaomi szykuje się do wypuszczenia na rynek smartfona z aparatem wyposażonym w matrycę o rozdzielczości 48 milionów pikseli. Tak przynajmniej sugeruje zdjęcie, które zamieścił w Internecie Lin Bin – jeden ze współzałożycieli chińskiej firmy.

Zdjęcie zostało opublikowane na chińskim portalu społecznościowym Weibo i przedstawia zbliżenie na fragment tyłu obudowy nowego telefonu oraz aparat, pod którym widnieje napis „48MP CAMERA”. Lin Bin nie zdradził na razie nic więcej odnośnie parametrów telefonu, jednak zapowiedział, że ma on zadebiutować na rynku już w styczniu.

Tego jeszcze nie było

Jeśli urządzenie od Xiaomi faktycznie trafi do sprzedaży z taką matrycą, to ustanowiony zostanie nowy rekord w liczbie megapikseli w aparacie umieszczonym w telefonie. Dotychczas rekordowy rezultat należał do Nokii 1020, która pojawiła się na rynku w 2013 roku i posiadała aparat z matrycą 41 Mpx. Ostatnimi czasy konkurenci zaczęli się jednak powoli zbliżać do tego wyniku. Dotychczas najbliżej był Huawei ze swoimi nowymi modelami Mate 20 Pro oraz P20 Pro, które posiadały matryce o rozdzielczości 40 milionów pikseli. Wygląda jednak na to, że Xiaomi zamierza podnieść poprzeczkę zdecydowanie wyżej.

Trudno cokolwiek prorokować na podstawie jednego zdjęcia, które pokazuje stosunkowo niewiele. Nie pozwala ono nawet stwierdzić, w ile obiektywów będzie wyposażony główny aparat, można jednak przypuszczać, że zostaną one umieszczone pionowo. Na zdjęciu widać także podwójną lampę LED umiejscowioną pod aparatem.

Tuż po publikacji zdjęcia pojawiły się spekulacje mówiące, że może to być nadchodzący Xiaomi Mi 9, jednak umiejscowienie obiektywu sugeruje, że będzie to jednak inny model, który być może zapoczątkuje nową serię smartfonów Xiaomi.

Ważny ruch Xiaomi

Być może Lin Bin nie będzie w stanie oprzeć się pokusie i już wkrótce ujawni kolejne szczegóły dotyczące nowego modelu, który może okazać się przełomowy. Nie ma co ukrywać, aparaty montowane dotychczas w smartfonach chińskiego producenta były często bardzo przeciętne i mamy nadzieję, że w 2019 roku Xiaomi zaprezentuje w tej kwestii nową jakość.