Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 sierpnia 2021, 22:05

Xbox Series X - limitowana edycja Halo padła łupem scalperów; ceny nawet 2 razy wyższe

Limitowana edycja Halo konsoli Xbox Series X padła łupem scalperów. Mocno zawyżone cenowo oferty na zakupiony w przedsprzedaży sprzęt pojawiły się na portalach aukcyjnych.

Podczas wtorkowego Xbox Gamescom 2021 showcase Microsoft zaprezentował limitowaną edycję Halo konsoli Xbox Series X (patrz trailer poniżej). Niemal od razu można było składać przedpremierowe zamówienia na sprzęt. Niestety, wygląda na to, że wiele z nich padło ofiarą scalperów i wylądowało na internetowych aukcjach z mocno zawyżonymi cenami. Oficjalnie konsola miała kosztować 550 dolarów amerykańskich, czyli około 2130 złotych, spekulanci natomiast wołają za nią 900, 1000, a nawet 1500 „zielonych” (to jest odpowiednio jakieś 3500, 3900 i 5800 złotych).

Najsmutniejsze w całej tej sytuacji jest chyba to, że na tego typu oferty non stop znajdują się chętni – nawet na te droższe. Analogiczny proceder ma miejsce w przypadku sprzedawanych przedpremierowo kontrolerów Halo Series 2 Elite, które oficjalnie kosztowały 200 dolarów (mniej więcej 770 złotych), a teraz są wystawiane za co najmniej 280 „baksów”. Innymi słowy, chcąc wejść w posiadanie limitowanego pada, trzeba zapłacić około 1100 złotych. Zaznaczmy, że inspirowana zbroją Master Chiefa wersja kontrolera załączana jest również do omawianej limitowanej edycji konsol.

Xbox Series X - limitowana edycja Halo padła łupem scalperów; ceny nawet 2 razy wyższe - ilustracja #1
Źródło: ebay.com.

Obydwa urządzenia zadebiutują na rynku 15 listopada, na 23 dni przed zaplanowaną na 8 grudnia premierą Halo Infinite – szóstej głównej odsłony serii strzelanek od Microsoftu, która obchodzi w tym roku dwudziestolecie. Jak tak dalej pójdzie – bo niewykluczone, że w oficjalnej dystrybucji pojawią się nowe egzemplarze konsol i padów – to chcący uczcić tę rocznicę fani cyklu będą musieli rozbić skarbonki lub obejść się smakiem. Podobne akcje były już przeprowadzane w przypadku SteamDecka, którego scalperzy wzięli niedawno na celownik, PlayStation 5 czy kart graficznych.

Xbox Series X - limitowana edycja Halo padła łupem scalperów; ceny nawet 2 razy wyższe - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej