Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 listopada 2018, 11:28

autor: Serek

Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszy od 14 listopada

Firma Microsoft podczas konferencji X018 zapowiedziała, że pierwszym tytułem wspierającym klawiaturę i mysz na Xboksie One będzie Fortnite. Gracze będą mogli sprawdzić nowe sterowanie już 14 listopada. Jeszcze w tym miesiącu do grona gier wspierających to rozwiązanie dołączą m.in. Warframe, DayZ czy War Thunder.

Sterowanie za pomocą gryzonia i klawiatury to nie lada gratka dla posiadaczy Xboksa One. - Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszy od 14 listopada - wiadomość - 2018-11-11
Sterowanie za pomocą gryzonia i klawiatury to nie lada gratka dla posiadaczy Xboksa One.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Microsoft pracował nad wsparciem dla klawiatur i myszy na konsoli Xbox One. Podczas konferencji X018 gigant z Redmond zapowiedział, że już od 14 listopada posiadacze Xboksa One będą mogli używać klawiatury i myszki w grze Fortnite. Sterowanie za pomocą czysto pecetowego (do tej pory) zestawu będzie działać wyłącznie z wybranymi tytułami. Wśród pozostałych produkcji, które dostaną wsparcie jeszcze w tym miesiącu, będą między innymi Warframe, DayZ czy Bomber Crew.

Podstawowym pytaniem w takiej sytuacji jest, czy gracze korzystający z klawiatury i myszy będą mogli rywalizować w trybie wieloosobowym z tymi, którzy bawią się za pomocą padów? W przypadku Fortnite’a nie będzie takiej możliwości, ale nie wiadomo, jak twórcy podejdą do tego tematu w przypadku innych gier. Sterowanie za pomocą klawiatury i myszy będzie dostępne dla posiadaczy sprzętu od różnych producentów. Przypomnijmy, że jakiś czas temu Microsoft zapowiedział współpracę z firmą Razer, czego owocem będzie potwierdzona na konferencji X018 mechaniczna klawiatura oraz specjalna mysz dedykowane posiadaczom konsol Xbox One. Zestaw ma zostać zaprezentowany na CES 2019, które odbędzie się w dniach 8-12 stycznia.

Lista gier wspierających klawiaturę i mysz:

 1. Fortnite
 2. Warframe
 3. Bomber Crew
 4. Warface
 5. Children of Morta
 6. Minion Master
 7. DayZ
 8. Strange Brigade
 9. Warhammer Vermintide 2
 10. Moonlighter
 11. Wargroove
 12. Vigor
 13. X Morph Defense
 14. War Thunder
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach