Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 października 2013, 10:26

autor: luckie

Xbox One z nowymi opcjami społecznościowymi – przyjaciele, znajomi i obserwatorzy

Xbox One ułatwi użytkownikom zarządzanie znajomymi. Osoby, z którymi gramy na co dzień, dodamy do listy ulubionych, a ponadto będziemy mogli śledzić aktywność innych graczy. Ta ostatnia opcja zależeć ma od osobistych ustawień prywatności.

Firma Microsoft ujawniła funkcje listy „Znajomi” w nadchodzącej konsoli Xbox One. Zostały one zgrabnie wytłumaczone w poniższym materiale wideo. Ich opis znajdziecie pod filmem.

Przesiadka z Xboksa 360 na Xboksa One automatycznie przeniesie dotychczasowych znajomych do nowej listy. Interesujące nas osoby zostaną podzielone na swego rodzaju kręgi z różnymi ustawieniami prywatności. Najlepszych kumpli i koleżanki dodamy do listy ulubionych, dzięki czemu szybciej ich odnajdziemy, chociażby po to, by zaprosić do wspólnej gry. Xbox One ma zawierać przejrzysty ekran, na bieżąco pokazujący ostatnią aktywność znajomych.

Poza tym gracz będzie mógł być obserwowany i samemu obserwować profile dowolnej liczby użytkowników (chyba że ktoś uniemożliwi to w swoich opcjach prywatności), czyli podglądać to, co będą udostępniać oni szerszej publice (np. filmiki z gameplayem). Sami zdecydujemy, o czym zechcemy informować swoich fanów, a co zostawić tylko dla dobrych znajomych. Opcję tę docenią szczególnie popularni pro-gamerzy.

Xbox One umożliwi jednostronną obserwacje aktywności użytkowników - Xbox One z nowymi opcjami społecznościowymi – przyjaciele, znajomi i obserwatorzy - wiadomość - 2013-10-15
Xbox One umożliwi jednostronną obserwacje aktywności użytkowników

Każdy gracz ma posiadać swoją reputację wyświetlaną w formie kolorowego paska na profilu. Im dłużej będziemy grać bez wyrządzania innym przykrości, tym lepiej oceni nas system. Ktoś, kto będzie zbyt często wyciszany lub blokowany przez graczy (np. za irytowanie innych dziwnymi dźwiękami wydawanymi przez mikrofon), zyska opinię osoby, której lepiej unikać. Tacy gracze będą rzadziej przydzielani do meczów z ludźmi cieszącymi się wysoką reputacją.

Przy okazji Microsoft pochwalił się, że w ciągu minionego roku posiadacze konsol z rodziny Xbox łącznie spędzili na graniu 20 miliardów godzin. Jest to 17-procentowy wzrost w stosunku do wyniku za rok poprzedni. Powołując się na sierpniowy raport Grupy NPD, firma poinformowała, że o 50% więcej osób grających w sieci korzysta z Xboksa 360, niż z PlayStation 3 (wynik dotyczy Stanów Zjednoczonych). Xbox One zadebiutuje 22 listopada 2013 roku w 13 krajach świata. Do Polski konsola Microsoftu zawita prawdopodobnie w drugim kwartale 2014 roku.

  1. Xbox One – wszystko, co wiemy o nowej konsoli Microsoftu
  2. Oficjalna strona konsoli Xbox One