Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 grudnia 2013, 18:28

autor: qjin

Xbox One sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy

Koncern Microsoft pochwalił się wynikami sprzedaży wydanej w drugiej połowie listopada tego roku konsoli nowej generacji – Xbox One. W ciągu prawie trzech tygodni udało się znaleźć ponad dwa miliony nabywców.

Xbox One znalazł się już w rękach ponad 2 milionów użytkowników - Xbox One sprzedał się w nakładzie przekraczającym 2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2013-12-11
Xbox One znalazł się już w rękach ponad 2 milionów użytkowników

Konsola Xbox One zadebiutowała 22 listopada 2013 roku na terenie trzynastu krajów, takich jak USA, Hiszpania, Włochy, Irlandia, Francja czy Niemcy. I bardzo szybko odniosła sukces – w ciągu zaledwie 24 godzin udało się osiągnąć sprzedaż przekraczającą milion sztuk. Ten wynik – po 18 dniach od premiery – został podwojony. Co więcej, mowa o sprzedaży nie do sklepów, lecz do użytkownika końcowego, co potwierdził oficjalnie Lawrence Hryb (znany bardziej jako Major Nelson), dyrektor ds. programowania usługi Xbox Live w firmie Microsoft.

Przez ten okres gracze spędzili ponad 83 mln godzin w grach, usługach telewizyjnych i aplikacjach dostępnych na premierę, odblokowano 39 milionów osiągnięć, co przekłada się na 595 milionów punktów Gamerscore. Zainteresowanie konsolą Xbox One było w pewnym momencie tak duże, że w amerykańskim sklepie Amazon zanotowano sprzedaż 1000 egzemplarzy na minutę.

Wynik, jaki osiągnęła nowa konsola giganta z Redmond, jest porównywalny do konkurencji – firma Sony Computer Entertainment poinformowała na początku grudnia, że PlayStation 4 rozeszło się przeszło w 2,1 mln egzemplarzy w ciągu ponad dwóch tygodni. Chociaż w przypadku urządzenia japońskiego koncernu mowa o 32 państwach, a w przypadku Microsoftu tylko o trzynastu. Najwidoczniej sytuacja się odwróciła, ponieważ pierwszy milion Sony uzyskało tylko na terenie Ameryki Północnej, a sprzęt amerykańskiego koncernu na obszarze kilkunastu krajów. Wpływ na nią mogą mieć problemy z dostępnością pierwszej z konsol. Przewiduje się, że do końca marca 2014 roku rozejdzie się 5 milionów tak PlayStation 4, jak i Xboksa One.

Konsoli Xbox One, którą wyceniono na 499 euro (wraz z Kinectem), należy spodziewać się w Polsce w przyszłym roku. Na razie żadnego terminu nie potwierdzono, ale na pewno nie stanie się to w pierwszym kwartale – według pogłosek do debiutu dojdzie w drugiej połowie 2014 roku, a być może dopiero w listopadzie.