Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2013, 21:30

autor: Ender

Divinity: Grzech Pierworodny – 40-minutowy zapis z rozgrywki

Twórcy tradycyjnej gry cRPG Divinity: Grzech Pierworodny opublikowali ponad 40-minutowy klip wideo z zapisem rozgrywki, pochodzącym z wersji alfa produkcji. Na filmie zobaczymy w akcji wszystkie podstawowe systemy oraz opcje tytułu.

Akcja gry umiejscowiona jest w uniwersum Divinity, rozwijanym od lat przez studio Larian - Divinity: Grzech Pierworodny – 40-minutowy zapis z rozgrywki - wiadomość - 2013-12-11
Akcja gry umiejscowiona jest w uniwersum Divinity, rozwijanym od lat przez studio Larian

Deweloperzy z belgijskiego studia Larian opublikowali nowy film z zapisem rozgrywki, pochodzącym z przygotowywanego przez nich tradycyjnego cRPG, pod tytułem Divitnity: Grzech Pierworodny. Ponad 40-minutowy klip wideo, któremu towarzyszy komentarz jednego z twórców, jest testem wszystkich postawowych systemów rozgrywki, takich jak magia, walka, interakcja z otoczeniem, a także wykorzystywanie umiejętności oraz ekwipunku. Autorzy chcieli się bowiem upewnić czy przedstawiona wczesna wersja alfa tytułu nadaje się do tego, by trafić do osób, które wsparły produkcję gry za pośrednictwem serwisu Kickstarter, na którym w kwietniu udało się zebrać prawie milion dolarów. Przedstawiciel Larian zaznaczył przy tym, że alfa nie posiada jeszcze wielu istotnych opcji, takich jak zmienna pogoda, które znacząco wpłyną na przebieg zabawy.

Przypomnijmy, że Grzech Pierworodny miał pierwotnie ukazać się na komputerach PC jeszcze w listopadzie, ale producenci zdecydowali się przenieść debiut na przyszły rok. Tytuł ma być powrotem do korzeni gatunku cRPG – zarówno w przypadku prezentacji wizualnej, jak i mechaniki rozgrywki. Turowy system walki, ukazany z rzutu izometrycznego, ma zostać podparty najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, nowoczesną oprawą graficzną i kompleksowym systemem fizyki obiektów. Gracze otrzymają dodatkowo potężne, lecz proste w obsłudze, narzędzia moderskie, które powinny znacznie przedłużyć żywotność gry. Równie ciekawie prezentuje się możliwość zabawy w trybie kooperacji. Dzięki niej wraz z inną osobą jesteśmy w stanie uczestniczyć w przygodzie fabularnej, biorąc razem udział questach, a także rozmowach z postaciami niezależnymi.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Divinity: Grzech pierworodny - oldskulowe RPG w nowoczesnej oprawie