Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lipca 2016, 18:12

autor: Góral

Xbox One S ukaże się 2 sierpnia

Firma Microsoft ujawniła datę premiery konsoli Xbox One S, czyli nowego, mniejszego modelu Xboksa One z wbudowanym zasilaczem i obsługą technologii HDR. Sprzęt zadebiutuje na rynku 2 sierpnia w sugerowanej cenie od 1399 zł.

Podczas tegorocznych targów E3 firma Microsoft zapowiedziała nowy model konsoli Xbox One – Xbox One S. Natomiast dziś poznaliśmy dokładną datę premiery urządzenia – zadebiutuje ono 2 sierpnia bieżącego roku, w cenie sugerowanej 1849 zł za wersję z dyskiem 2 TB. Również w sierpniu, ale nie wiemy kiedy dokładnie, pojawią się egzemplarze z dyskami 500 GB (1399 zł) i 1 TB (1599 zł). W zestawach znajdować mają się następujące elementy:

  • konsola,
  • bezprzewodowy kontroler Xbox One z technologią Bluetooth i gniazdem 3,5 mm do zestawu słuchawkowego,
  • podstawka do ustawienia konsoli w pozycji pionowej,
  • kabel HDMI,
  • przewód zasilający,
  • wersja próbna abonamentu Xbox Live Gold na czternaście dni,
  • abonament Xbox Live Gold na sześć miesięcy.

Ponadto od 7 października w sklepach sieci RTV EURO AGD będzie można kupić za 1999 zł model przeznaczony dla osób czekających na Gears of War 4, który, oprócz specjalnie ozdobionej konsoli i pada, zawierać będzie grę w wydaniu Ultimate Edition, dysk 2 TB i wszystkie pozostałe elementy znane z normalnych zestawów. Co ciekawe, od 13 września sprzedawany będzie także kontroler Gears of War 4 JD Fenix Limited Edition. Niestety nie wiemy, czy w związku z wprowadzeniem na rynek Xboksa S, pierwotna wersja konsoli zostanie przeceniona.

Limitowany model konsoli Xbox One S. - Xbox One S ukaże się 2 sierpnia - wiadomość - 2016-07-18
Limitowany model konsoli Xbox One S.
Pad Gears of War 4 JD Fenix Limited Edition.
Pad Gears of War 4 JD Fenix Limited Edition.

Przypominamy, że nowa wersja XOne będzie o 40% mniejsza od obecnej, a dodatkowo zasilacz zostanie umieszczony w jej wnętrzu. Ponadto sprzęt obsługiwać ma technologię HDR (High Dynamic Range) i pozwoli na odtwarzanie treści wideo (Blu-ray i streamowanie) w rozdzielczości 4K. Mało tego, gry będą mogły być skalowane do tej rozdzielczości, co z pewnością ucieszy posiadaczy tego typu telewizorów.

Koniec końców Xbox One S nie będzie jednak żadną rewolucją, a nadchodzące gry mają wyglądać praktycznie tak samo na starym i nowym modelu. Większe zmiany mają nadejść z zapowiedzianym na przyszły rok Project Scorpio, który dysponować ma mocą rzędu 6 teraflopów, umożliwiając obsługę gogli rzeczywistości wirtualnej oraz gier w rozdzielczości 4K.