Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2019, 10:01

autor: Aquma

Xbox Live otrzyma wsparcie dla Androida, iOS i Nintendo Switch

Firma Microsoft planuje rozszerzyć wsparcie dla usługi Xbox Live na urządzenia oparte o systemy Android i iOS, a także konsolę Nintendo Switch. Służące do tego narzędzie ma zostać zaprezentowane w czasie konferencji GDC 2019.

Microsoft ma ciekawe plany dla usługi Xbox Live. - Xbox Live otrzyma wsparcie dla Androida, iOS i Nintendo Switch - wiadomość - 2019-02-04
Microsoft ma ciekawe plany dla usługi Xbox Live.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft tworzy narzędzie umożliwiające oferowanie wsparcia dla usługi Xbox Live na urządzeniach z systemami Android i iOS, a także konsoli Nintendo Switch;
  2. platforma ma zostać zaprezentowana na konferencji GDC 2019.

Portal Windows Central donosi, że w czasie tegorocznej konferencji GDC (Game Developers Conference – 18-23 marca, Moscone Center w Kalifornii), Microsoft planuje przedstawić nową platformę deweloperską dla usługi Xbox Live. Narzędzie pozwoli rozszerzyć wsparcie na urządzenia z systemami Android i iOS, a także konsolę Nintendo Switch.

Xbox Live jest jedną z największych i najbardziej zaangażowanych społeczności graczy na świecie. Mamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu zarządzanych usług dla deweloperów, pozwalających oszczędzić czas i odblokować wszystkie funkcje powiązane ze społecznością i zaangażowaniem, które gracze kochają. Niedługo sieć Xbox Live stanie się zdecydowanie większa. Wraz z premierą naszego nowego, międzyplatformowego XDK, usługa, która obecnie funkcjonuje na 400 mln urządzeń i trafia do ponad 68 mln aktywnych graczy, rozprzestrzeni się na przeszło 2 mld urządzeń – chwali się Microsoft.

Nowe narzędzie ma pozwolić deweloperom łączyć graczy bawiących się na platformach takich jak Xbox, PC (mowa wyłącznie o tytułach wydanych w Microsoft Store), iOS, Android i Nintendo Switch, oferując dostęp do zunifikowanych list przyjaciół, klubów i osiągnięć na każdym z urządzeń wykorzystywanych do grania.

Produkcje takie jak Fortnite czy PUBG Mobile pokazują, że granie na urządzeniach mobilnych czasem może być doświadczeniem zbliżonym do tego, co znamy z tradycyjnych platform – musimy co prawda pogodzić się z gorszą oprawą i innymi ograniczeniami (np. powiązanymi z systemem sterowania), ale w zamian otrzymujemy pełnoprawny produkt, mogący zapewnić długie godziny rozrywki w dowolnym miejscu i czasie. Również niezwykła popularność Nintendo Switch wskazuje, że gracze coraz częściej chcą zabierać swoje hobby ze sobą. Wygląda na to, że Microsoft zdaje sobie sprawę z obecnych trendów i chce z hukiem wejść na jeden z najważniejszych sektorów naszej branży.

  1. Microsoft – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach