Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2021, 15:15

autor: AlexB

Microsoft goni Steam i konkurencję; wkrótce nowości w Xbox App na PC

Instalacja gier zakupionych w Microsoft Store bądź też obecnych w Xbox Game Pass na PC ma być niedługo dużo przyjemniejsza. W aplikacji Xbox na komputery osobiste powinna się bowiem pojawić opcja łatwego umieszczenia plików tytułów w dowolnych folderach z nieograniczonym dostępem do nich.

W SKRÓCIE
  1. Wkrótce (najpewniej przed 8 grudnia) aplikacja Xbox na PC powinna otrzymać aktualizację.
  2. Pozwoli ona na swobodne instalowanie gier z Microsoft Store oraz Xbox Game Passa do dowolnego folderu z nieograniczonym dostępem.
  3. Umożliwi to chociażby łatwiejsze modowanie tytułów.

Instalacja i późniejsze korzystanie z gier zakupionych w Microsoft Store bądź dostępnych w usłudze Xbox Game Pass nie są specjalnie wygodne na PC. Co prawda sprawę nieco ratuje aplikacja Xbox dostępna na komputery, lecz wciąż brakuje w niej sporo funkcjonalności, które posiada konkurencja, jak chociażby Steam. Gigant z Redmond nie zamierza jednak pozostawać w tyle i pracuje nad tym, by jego usługi działały jak najlepiej. Jak donosi serwis The Verge (a później zostało potwierdzone przez sam Microsoft), część zmian, jakie zmierzają do aplikacji Xbox, jest obecnie wewnętrznie testowana i wkrótce zostanie udostępniona członkom programu Xbox Insider. Natomiast jej wersja beta najpewniej zadebiutuje przed 8 grudnia, czyli przed premierą mulitplayera Halo Infinite.

Czego zatem możemy się spodziewać? Przede wszystkim opcji swobodnego instalowania gier z Microsoft Store oraz Xbox Game Passa do dowolnego folderu z nieograniczonym dostępem. Dlaczego jest to takie istotne? Głównie zapewnia wygodę. Poza tym otwarcie owych lokalizacji na manipulację plikami (wcześniej było to mocno problematyczne ze względu na ograniczenia narzucane przez Windows) umożliwia łatwiejsze wgrywanie modyfikacji, co, jak wiadomo, jest niezwykle istotne dla wielu miłośników chociażby The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition. Dokładniej ta funkcja jest omówiona na poniższym nagraniu opublikowanym przez Microsoft.

Ponadto, jak informuje The Verge, wkrótce w aplikacji Xbox pojawią się opcje sprawdzania i naprawiania plików, co ma stanowić wsparcie chociażby w tworzeniu kopii zapasowych gier. Powinno to także znacznie ułatwić przenoszenie zainstalowanych gier pomiędzy dyskami.

To jednak, rzecz jasna, jeszcze nie koniec. Jak zapewnia Jason Beaumont z Microsoftu, w najbliższym czasie aplikacja Xbox na PC powinna doczekać się również lepszej optymalizacji oraz stać się dużo bardziej przyjazna dla twórców gier. Zdecydowanie zatem zbliżają się dla niej lepsze czasy.

  1. Oficjalna strona marki Xbox