Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lutego 2014, 14:30

autor: Sarge

Windows 8.1 - myszka i klawiatura powrócą do łask z wiosenną aktualizacją

Wiosenna aktualizacja systemu operacyjnego Windows 8.1 ma ułatwić korzystanie z niego za pomocą myszki i klawiatury. Firma Microsoft ujawniła kilka szczegółów na temat planowanych zmian.

Firma Microsoft ogłosiła, że wiosną bieżącego roku ukaże się aktualizacja systemu operacyjnego Windows 8.1 usprawniająca jego działanie pod kątem osób korzystających z myszki i klawiatury zamiast ekranu dotykowego. Wprowadzi ona przede wszystkim nowy interfejs oraz dodatkowe funkcje prawego przycisku myszki (menu Start i zamykanie aplikacji). Oprócz tego, pasek zadań pozwoli na łatwiejsze otwieranie i przełączanie się pomiędzy programami. Z kolei menu Start otrzyma nowe ikony opcji, wyszukiwarki oraz wyłączenia komputera. Joe Belfiore z firmy Microsoft powiedział na imprezie Mobile World Congress, że żadna z tych zmian nie wpłynie negatywnie na dotykowe funkcje systemu Windows 8.1. Amerykański koncern nie wycofuje się z tego rozwiązania, tylko ułatwia życie osobom preferującym bardziej klasyczny sposób poruszania się po interfejsie.

Windows 8.1 ma być bardziej przyjazny dla zwolenników myszki i klawiatury - Windows 8.1 - myszka i klawiatura powrócą do łask z wiosenną aktualizacją - wiadomość - 2014-02-26
Windows 8.1 ma być bardziej przyjazny dla zwolenników myszki i klawiatury

Windows 8.1 to darmowa aktualizacja systemu Windows 8, udostępniona użytkownikom pod koniec ubiegłego roku. Jest ona ukłonem w stronę osób preferujących standardowe rozwiązania rodem choćby z Windows 7. Powrócił znajomy pasek zadań i przycisk Start, choć ten ostatni działa trochę inaczej niż w starszych wersjach Windowsa. Firma Microsoft wciąż udoskonala te rozwiązania i stąd zapowiedź nadchodzącej aktualizacji.

Ostatnia aktualizacja: 2014-02-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.