Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 maja 2013, 12:23

autor: Góral

Windows 8 - darmowa aktualizacja 8.1 ukaże się w tym roku

Producent systemu operacyjnego Windows 8, firma Microsoft, zdradził, że Windows Blue ukaże się jako darmowa aktualizacja oznaczona numerem 8.1. Wersja preview dostępna będzie od 26 czerwca.

Firma Microsoft poinformowała na dzisiejszej konferencji JP Morgan Technology, Media & Telecom, że aktualizacja systemu Windows 8, znana do tej pory jako Windows Blue, ukaże się za darmo pod nazwą Windows 8.1. Nie ujawniono jej daty premiery, ale publiczna wersja preview trafi na rynek 26 czerwca i dostępna będzie dla urządzeń wyposażonych zarówno w „ósemkę”, jak i w Windows RT.

Aktywowano już ponad 100 mln licencji Windows 8. - Windows 8 - darmowa aktualizacja 8.1 ukaże się w tym roku - wiadomość - 2013-05-15
Aktywowano już ponad 100 mln licencji Windows 8.

Nie zdradzono niemal żadnych szczegółów dotyczących tego, co zawierać będzie aktualizacja 8.1. Ujawniono jedynie, że dostarczy najnowsze rozwiązania i stworzy nowe możliwości dla ekosystemu Microsoftu. Zadowoleni mają być wszyscy – od firm, przez zwykłych, niewymagających użytkowników, po graczy. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że powróci menu Start, jednak nie potwierdzono tych doniesień.

Windows 8 zadebiutował na rynku pod koniec października 2012 roku. Pomimo wielu różnych opinii wywoływanych kontrowersyjnym interfejsem, najnowszy system operacyjny firmy Microsoft może się już pochwalić liczbą ponad 100 mln aktywowanych licencji.

Pierwsza wersja systemu operacyjnego Windows ukazała się w 1985 roku i odniosła wielki sukces. Kolejne lata obfitowały w nowe edycje najpopularniejszego OS-a świata, przy czym największą sympatią darzony był chyba Windows XP z 2001 roku, który do dzisiaj ma wielu zwolenników.