Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2013, 12:15

autor: Sarge

PlayStation 4 w tym roku także w Europie?

Coraz częściej mówi się o tym, że PlayStation 4 zadebiutuje w tym roku także w Europie. Tym razem taką informację serwisowi CVG miał zdradzić tajemniczy informator z firmy Sony, zaznajomiony ze strategią biznesową koncernu.

Serwis CVG donosi, że firma Sony chce zrobić wszystko, by europejska premiera PlayStation 4 odbyła się jeszcze w tym roku, czyli podobnie jak w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Informacja pochodzi od anonimowego źródła wewnątrz japońskiego koncernu.

Tajemniczy informator jest podobno zaznajomiony ze strategią biznesową firmy Sony, która oczekuje, że Microsoft będzie starał się agresywnie wkroczyć na europejski rynek w tym roku, by zdominować Stary Kontynent już przy starcie konsol nowej generacji. W związku z tym koncern Sony również ma traktować Europę bardzo poważnie i chce upewnić się, że jej mieszkańcy nie będą musieli czekać na PlayStation 4 do 2014 roku.

Wciąż nieznany jest wygląd konsoli PlayStation 4. Do tej pory zaprezentowano tylko pada - Sony planuje tegoroczną premierę PlayStation 4 także w Europie? - wiadomość - 2013-05-15
Wciąż nieznany jest wygląd konsoli PlayStation 4. Do tej pory zaprezentowano tylko pada

Przedstawiciele Sony mieli wyciągnąć wnioski z lekcji sprzed kilku lat, kiedy Xbox 360 wystartował ze sporym wyprzedzeniem na całym świecie w stosunku do innych platform sprzętowych. Między innymi przez to PlayStation 3 do dzisiaj nie dogoniło swojego konkurenta w liczbie sprzedanych konsol. W przypadku PlayStation 4 sprawa miałaby wyglądać zupełnie inaczej i konsola ma zadebiutować na całym świecie jeszcze w tym roku. Na razie nie wiemy, kiedy odbędzie się premiera następcy Xboksa 360, ale wszyscy spodziewają się jej w ostatnich miesiącach bieżącego roku.

Na temat tegorocznego debiutu PlayStation 4 na wszystkich rynkach wypowiadał się ostatnio Mike Hogan, wiceprezes sieci GameStop. Na początku kwietnia ze sporą pewnością ogłaszał, że Sony wprowadzi PlayStation 4 globalnie w 2013 roku. Japoński koncern do tej pory niczego nie potwierdził. Oficjalnych informacji na ten temat doczekamy się prawdopodobnie nie wcześniej, niż na czerwcowych targach E3.