Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 stycznia 2020, 10:41

autor: Aquma

Windows 7 nadal będzie miał wsparcie antywirusów

Eksperci firmy AV-Test przygotowali raport poświęcony programom antywirusowym, które będą nadal współpracowały z systemem operacyjnym Windows 7 - pomimo zakończenia wsparcia dla „siódemki” przez Microsoft, do czego doszło trochę ponad dwa tygodnie temu.

Które antywirusy będą nadal współpracowały z Windows 7? - Windows 7 nadal będzie miał wsparcie antywirusów - wiadomość - 2020-01-30
Które antywirusy będą nadal współpracowały z Windows 7?

W połowie stycznia Microsoft oficjalnie zrezygnował z dalszego wspierania systemu operacyjnego Windows 7. Oznacza to, że po ponad 10 latach na rynku „siódemka” przeszła na emeryturę, a użytkownicy są zachęcani do przesiadki na nowszą wersję. Wygląda jednak na to, że program jeszcze przez jakiś czas będzie wspierany przez twórców wielu aplikacji antywirusowych. Eksperci firmy AV-Test przygotowali obszerny raport poświęcony temu zagadnieniu.

W grupie programów, które będą nadal współpracowały z Windows 7 znajduje się przeszło dwadzieścia antywirusów. W przypadku większości z nich producenci nie podają daty zakończenia wsparcia - eksperci sugerują, że aktualizacje będą ukazywały się przez mniej więcej dwa lata. W niektórych wypadkach znamy jednak konkretny termin.

Programy antywirusowe dla Windows 7

Program

Data zakończenia wsparcia

Avast

N/A

Avira

Listopad 2022 roku

AVG

N/A

AhnLab

N/A

BullGuard

N/A

BitDefender

11.01.22

Carbon Black

N/A

ESET

N/A

FireEye

N/A

F-Secure

Grudzień 2021 roku

G Data

N/A

Ikarus

N/A

K7 Computing

N/A

Kaspersky

N/A

McAfee

Grudzień 2021 roku

Microworld

N/A

NortonLifeLock

N/A

PC Matic

N/A

Quickheal

N/A

Seqrite

N/A

Sophos

Grudzień 2020 roku (tylko firmy)

Trend Micro

Firma nie planuje kończyć wsparcia dla Windows 7, ale pomoc techniczna dla użytkowników systemu została ograniczona

Vipre

N/A

Jeśli zamierzacie nadal korzystać z Windows 7, zalecamy zainstalowanie jednego z powyższych programów w celu zapewnienia waszemu komputerowi podstawowej ochrony, której może teraz potrzebować bardziej niż kiedykolwiek wcześniej (warto przy tym pamiętać o niedawnych kontrowersjach związanych z Avastem i AVG). Najlepszym wyjściem pozostaje jednak przesiadka na nowszy system operacyjny - szczególnie, że są sposoby, by zrobić to bez uszczuplania portfela.

  1. Najlepszy darmowy antywirus | Top 10 na 2020 rok
  2. Windows 7 vs Windows 10