Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2021, 13:05

Windows 11 PC Health Check powraca tuż przed premierą systemu

Microsoft ponownie udostępnił aplikację PC Health Check, która pozwala sprawdzić, czy nasz pecet nadaje się do zainstalowania na nim systemu Windows 11.

Firma Microsoft udostępniła nową wersję programu PC Health Check, czyli aplikacji, która dokładnie przeanalizuje Wasz komputer pod kątem gotowości obsługi systemu Windows 11, mającego zadebiutować 5 października tego roku.

PC Health Check dostępny jest na razie w formie testowej, którą mogą pobrać tylko osoby będące częścią programu Insider. Z tego powodu na oficjalnym blogu Microsoftu nie pojawiła się wzmianka o udostępnieniu programu ani lista zmian w stosunku do poprzedniej wersji. Wiemy jedynie, że nowa edycja oznaczona została numerem 3.0.210914001.

Windows 11 PC Health Check powraca tuż przed premierą systemu - ilustracja #1

Pierwsza wersja PC Health Check została udostępniona wiele miesięcy temu. Program był jednak mocno wadliwy i błędnie analizował pecety pod kątem gotowości obsługi Windowsa 11. Microsoft wypuścił aktualizację, ale niewiele ona pomogła, więc ostatecznie aplikacja została wycofana z dystrybucji.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze problemy z PC Health Check, nie powinniśmy się dziwić, że tym razem firma postanowiła udostępnić aplikację po cichu i wyłącznie w ramach programu Insider.

Wymagania Windowsa 11 wywołały w ostatnich miesiącach sporo kontrowersji. Początkowo wydawało się, że system będzie musiało odpuścić sobie wielu użytkowników pecetów. Ostatecznie jednak Microsoft złagodził swoje podejście, choć firma ostrzega, że posiadacze starszych sprzętów mogą nie otrzymać pełnego wsparcia.

Przypomnijmy, że Windows 11 zadebiutuje 5 października tego roku. Upgrade do nowej wersji systemu będzie darmowy dla posiadaczy „dziesiątki” (Aktualną cenę Windowsa 10 sprawdzisz na Allegro).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Windows 11 – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć. Kiedy premiera i jaka jest cena?
  2. Windows 11 – Microsoft zapowiada więcej wyskakujących okienek
Windows 11 PC Health Check powraca tuż przed premierą systemu - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.