Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2021, 13:20

autor: Edyta Jastrzębska

Znamy obsadę aktorskich Rycerzy Zodiaku

Ogłoszono odtwórców głównych ról w aktorskim filmie o Rycerzach Zodiaku.

Po paru opóźnieniach w tym roku rozpoczęto prace nad aktorskimi Rycerzami Zodiaku. Właśnie padł ostatni klaps na planie filmu, za którego kamerą stanął Tomasz Bagiński, jeden z producentów wykonawczych netflixowego Wiedźmina. Za produkcję odpowiadają Sony Pictures Worldwide Acquisitions oraz Toei Animation, czyli studio, które stało za sterami anime o Rycerzach Zodiaku.

Stworzona przez Masami Kurumadę manga i anime na jej podstawie opowiadały o wojownikach znanych jako Rycerze Zodiaku, którzy czerpali moce z konstelacji. Zebrali się, aby wspomóc boginię Atenę w walce z siłami zła.

Jak podaje The Hollywood Reporter, w filmie w głównych rolach wystąpią Mackenyu i Madison Iseman. Mackenyu wcieli się w Seiyę, osieroconego i wychowanego na ulicy chłopca, który po odkryciu drzemiącej w nim kosmicznej mocy rusza w podróż, aby zdobyć starożytną zbroję Pegaza. Na swojej drodze spotka dziewczynę o imieniu Sienna (Iseman), która nie potrafi kontrolować swoich mocy. Seiya będzie postawiony przed wyborem zgładzenia lub ochronienia dziewczyny.

W pozostałych rolach zobaczymy: Seana Beana jako Almana Kiddo, mentora, który podda Seiyę ostatecznemu testowi poprzedzającemu dołączenie do Rycerzy Zodiaku, a w przyszłości przewodzenie im, a także Famke Janssen, Nicka Stahla, Marka Dacascosa oraz Diego Tinoco, którego postać będzie polować na bezbronną reinkarnację bogini.

Znamy obsadę aktorskich Rycerzy Zodiaku - ilustracja #1
Od lewej: Mackenyu, Madison Iseman, Sean Bean, Famke Janssen, Nick Stahl, Diego Tinoco, Mark Dacascos.

Scenariusz filmu napisali Josh Campbell i Matt Stuecken. Na razie data premiery filmu nie jest znana.