Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 września 2021, 15:03

autor: mokosh

Windows 11: Microsoft zapowiada więcej wyskakujących okienek

Windows 11 przywita nas dużą liczbą wyskakujących okienek. Mają one pomóc użytkownikom nowego systemu w zapoznaniu się z jego działaniem.

Jak już wiadomo, Windows 11 zmieni względem poprzednich wersji bardzo wiele, począwszy od szaty graficznej przez nowe menu start czy lepszą wydajność. W związku z tym Microsoft chce jak najlepiej oprowadzić użytkowników po nowym systemie, a zrobi to za pomocą wyskakujących okienek, które pojawiać się będą podczas korzystania z systemu.

Na oficjalnym blogu Microsoftu – we wpisie dotyczącym zmian, jakie wprowadziła nowa wersja Windows 11 Insider Preview Build 22458 – przeczytać możemy o odnowionej aplikacji Tips App, czyli najprościej mówiąc, o Wskazówkach. Jak się okazuje, ich bazę rozbudowano o ponad 100 nowych wiadomości, które mają pomóc użytkownikom w opanowaniu systemu, ale także w jego jak najlepszej personalizacji.

Windows 11: Microsoft zapowiada więcej wyskakujących okienek - ilustracja #1
Tips App pokazujące wskazówkę odnośnie do sterowania dotykiem. Źródło: Microsoft

Co więcej, nie tylko wielkość bazy wskazówek zaskakuje, ale także to, kiedy będą się pojawiać, a z tego, co zostało napisane na blogu, wynika, że będą to raczej częste sytuacje. Otóż porady mamy otrzymywać wtedy, kiedy skorzystamy z danych funkcji po raz pierwszy; będą one także widniały na tablicy widżetów czy po prostu wyświetlą się w ramach First Run Experience. Choć i to jest już imponujące, to Microsoft zadbał także o dużą liczbę języków, w których wyświetlane będą wskazówki (jest ich 36).

Dla tych, którzy nie do końca są przekonani do idei wyskakujących okienek z poradami, mamy dobrą wiadomość. Wersja, w której udostępniono nowe zmiany, jest wciąż tą testową, dostępną tylko dla Insiderów, co oznacza, że Tips App niekoniecznie pojawi się na oficjalną premierę Windowsa w październiku (podobnie jak w przypadku wsparcia dla Androida). Dodatkowo możemy domyślać się, że wskazówki będzie można wyłączyć. Miejmy tylko nadzieję, że będzie to prostsze niż zmiana domyślnej przeglądarki.

Windows 11: Microsoft zapowiada więcej wyskakujących okienek - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.