Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2021, 15:09

autor: GRG

Wipe w Star Citizen 3.15; gracze utracą wszytko, co zdobyli w grze

Aktualizacja 3.15 dla Star Citizen przyniesie „wipe". Gracze utracą wszystko, co zdobyli dotychczas w grze.

Twórcy Star Citizen poinformowali, że wraz z pojawieniem się aktualizacji 3.15 nastąpi całkowity wipe w grze. Gracze utracą wszystkie przedmioty, zawartość portfela z wirtualną walutą oraz zdobytą reputację. Wymusi to kompletna przebudowa sposobu działania przedmiotów i ekwipunku. Nie jest to szczególne zaskoczenie dla graczy, gdyż Cloud Imperium Games zapowiadało konieczność przeprowadzania okresowych wipe'ów ze względów technicznych od czasu aktualizacji 3.8.2. Ostatni wipe miał miejsce półtora roku temu. Nadchodzący będzie bolesnym doświadczeniem dla niektórych graczy, zwłaszcza tych którzy grindują wirtualną walutę dostępną w celu zakupu drogich statków kosmicznych.

Jednym z przykładów tego ostatniego działania jest pewien użytkownik Reddita, który pochwalił się swoim nowo zakupionym statkiem Carrack. Gracz nabył go za, bagatela, ponad 26 milionów aUEC, waluty obowiązującej w Star Citizen.

Wipe w Star Citizen 3.15; gracze utracą wszytko, co zdobyli w grze - ilustracja #1
Carrack kupiony przez gracza. Źródło: Reddit

Nie było go stać na zapłatę prawdziwymi pieniędzmi, bo koszt tego statku w sklepie gry to 738 dolarów... Dla porównania zarobienie 100 tysięcy aUEC dzięki górnictwu zajmuje półtorej godziny. Wydobywanie surowców trzy godziny dziennie przez pięć dni da Wam milion. Teraz widzicie, ile trzeba czasu poświęcić na zdobycie 26 milionów... Gdy inni wypomnieli graczowi, że i tak straci statek podczas wipe'u, odpowiedział im następująco:

Bedę miał co robić po wipe’ie, lol

Wipe nie obejmie przedmiotów zakupionych w sklepie Roberts Space Industries oraz nagród przypisanych do kont. Nie podano konkretnej daty pojawienia się aktualizacji 3.15.