Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 marca 2019, 16:30

autor: ElMundo

Windows 10 cofnie zmiany, jeśli aktualizacja zakończy się błędem

Microsoft już niebawem wzbogaci system Windows 10 o funkcję, która pozwoli przywrócić system operacyjny do stanu sprzed instalacji problematycznej aktualizacji.

Windows 10 cofnie zmiany, jeśli aktualizacja zakończy się błędem - ilustracja #1

Na przestrzeni ostatnich miesięcy niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 borykali się z problemami, jakie powodowały wadliwe aktualizacje tego OS-u. Spore kłopoty sprawiła ubiegłoroczna Windows 10 October Update, która została wycofana z dystrybucji z powodu wielu błędów i ponownie przywrócona po ich eliminacji, a ostatnia poprawka o numerze KB4482887 psuła działanie niektórych gier.

Microsoft ma jednak w planach stworzenie rozwiązania, które zniweluje niedogodności związane z niewłaściwym działaniem aktualizacji „dziesiątki”. Już wkrótce pojawi się funkcja umożliwiająca przywrócenie systemu do stanu sprzed instalacji update’u, jeżeli nowa zawartość spowoduje błędy w działaniu oprogramowania. Wykrywanie problemów odbędzie się za pośrednictwem specjalnego mechanizmu testującego zmiany podczas uruchamiania Windowsa.

Jeśli narzędzie wykryje błędne rozwiązania, komputer zostanie ponownie uruchomiony, a niewłaściwa aktualizacja – cofnięta. Co ważne, Windows 10 nie podejmie ponownej próby instalacji od razu – dokona tego dopiero po 30 dniach, dając Microsoftowi czas na poprawienie wykrytych problemów.

Działanie tego narzędzia najprawdopodobniej przetestujemy już za kilka tygodni – Microsoft planuje bowiem wypuszczenie „kwietniowej aktualizacji”, która prawdopodobnie przyniesie część nowości, jakie gigant z Redmond planuje w związku z gamingiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.