Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 sierpnia 2019, 21:11

Threads. Instagram pracuje nad nowym Messengerem

Snapchat to brakujący kamień w monopolowej rękawicy Marka Zuckerberga. Po przejęciu Instagrama i What’s Appa, właściciel Facebooka szykuje się do zadania kolejnego ciosu ulubionej aplikacji młodzieży własną alternatywą. Potem jeszcze tylko TikTok i pstryk!

Na tej ręce będzie rękawica, mówię Wam. - Threads. Instagram pracuje nad nowym messengerem - wiadomość - 2019-08-28
Na tej ręce będzie rękawica, mówię Wam.

Po porzuceniu prac nad dalszym rozwojem Directa jako osobnej aplikacji (jeszcze do maja służył jako podstawowa maszynka do instagramowych DM-ów), Facebook pracuje nad nowym komunikatorem dla platformy. Tak, kolejny komunikator. Wszyscy tego potrzebowaliśmy. Threads, bo taką będzie nosić nazwę, zapowiada się jednak zaskakująco ciekawie. I intensywnie. Chociażby dlatego, że jedną z jego opcji będzie ciągła, automatyczna aktualizacja statusu zawierającego lokalizację, prędkość, z jaką się poruszamy, i stan baterii. Dość przydatne, gdy jesteśmy np. notorycznymi spóźnialskimi. Do takiej aktualizacji będzie można dołożyć to, co zwykle – zdjęcie, krótkie nagranie (Threads będzie mieć dostęp do aparatu) i oczywiście tekst.

Według zdobytych przez redakcję The Verge informacji, aplikacja przeznaczona będzie do komunikacji z osobami z listy bliskich znajomych na Instagramie. I to właśnie ta ostatnia jej cecha w połączeniu z InstaStories (które będzie można oglądać z poziomu Threads) ma pozwolić Zuckerbergowi odgryźć większą porcję z pokaźnego tortu, jakim są udziały Snapchata w rynku w grupie osób w przedziale wiekowym 13-24 lata. Ta grupa spędza więcej czasu korzystając z aplikacji niż użytkownicy Instagrama. Smaczny kąsek.

Tak ma wyglądać aplikacja. / Źródło: The Verge
Tak ma wyglądać aplikacja. / Źródło: The Verge

Może i grafika powyżej nie zdradza zbyt wiele, ukazuje jednak to, co zdaje się być kluczowe dla aplikacji – nastawienie na bycie w ciągłym kontakcie. W połączeniu z zamiłowaniem „młodzieży” (musicie wybaczyć mi to stwierdzenie) do wiszenia na telefonie („poczytałbyś jakąś książkę, na spacer wyszedł, a nie całymi dniami tylko nos w komórce”) ta opcja może być strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie jesteśmy fanami taszczenia ze sobą wszędzie powerbanka albo po prostu chcielibyśmy poinformować znajomych o czymś innym niż o stanie baterii, Threads wyjdzie nam naprzeciw – status będzie można aktualizować ręcznie. Lista pokazana powyżej prezentuje przykładowe możliwości.

Kiedy, w jakiej formie i czy w ogóle aplikacja będzie dostępna dla użytkowników oraz jak się ona ma do planów Zuckerberga na zintegrowanie komunikatorów Facebooka i Instagrama – tego jeszcze nie wiadomo. Możemy być jednak pewni, że w końcu dostaniemy produkt. I najprawdopodobniej spełni on nasze oczekiwania. Czyjeś oczekiwania.