Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 lutego 2012, 10:40

autor: DogGhost

Telewizory LG Smart TV ze wsparciem gier na silniku Unity Engine

Firma LG podpisała umowę dotyczącą współpracy najnowszej linii telewizorów LG Smart TV z grami napędzanymi przez silnik Unity Engine.

Firmy LG i Unity Technologies podpisały umowę, na podstawie której najnowsza linia telewizorów Smart TV koreańskiego producenta elektroniki otrzyma wsparcie dla tytułów korzystających z popularnego głównie wśród twórców gier mobilnych i przeglądarkowych silnika Unity Engine.

Telewizory LG Smart TV ze wsparciem gier na silniku Unity Engine - ilustracja #1
Nowa linia telewizorów LG Smart TV
W SKRÓCIE:
  • Telewizory LG Smart TV ze wsparciem gier na silniku Unity Engine
  • Wykorzystują kontroler ruchu oraz grę w chmurze na platformie Gaikai
  • Mocny procesor graficzny

Wsparcie dla gier na silniku Unity Engine

Koreańczycy z firmy LG współpracują obecnie z działem Unity Technologies’ Union, pomagającym deweloperom przy wdrażaniu projektów opartych na silniku Unity na nowe platformy. Wśród ogłoszonych tytułów znajduje się między innymi doskonale znana ze smartfonów i tabletów gra akcji Shadowgun oraz wykorzystująca kontroler ruchu Frisbee Forever. Jeżeli jesteście ciekawi jakie gry mogą w przyszłości trafić na telewizory LG, to pełną listę pozycji napędzanych przez silnik Unity znajdziecie tutaj.

LG Smart TV – platforma dla graczy?

Zaplanowane na ten rok telewizory LG HDTV pozwolą na zabawę przy grach wideo bez konieczności dokupowania dodatkowego sprzętu i akcesoriów innych firm. Stanie się to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu kontrolera ruchu z wbudowanym żyroskopem, nazwanego Magic Motion Remote. Z kolei wysoką wydajność ma zapewnić mocny procesor graficzny.

Podpisanie umowy z firmą Unity Technologies nie jest pierwszym krokiem ze strony LG mającym na celu zapewnienie jak największej dawki rozrywki graczom. Koreański koncern zawarł również porozumienie z twórcami platformy Gaikai dostarczającej usługę „gry w chmurze”. Z kolei konkurencyjny serwis OnLive będzie współpracował z nowymi telewizorami innej popularnej w Stanach Zjednoczonych firmy Vizio.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo telewizory staną się w pełni samodzielną platformą pozwalającą nie tylko na oglądanie filmów czy słuchanie muzyki, ale również granie w ciekawe produkcje. Choć początkowo będą pewnie dominować proste tytuły (z małymi wyjątkami jak wspomniany Shadowgun), to z czasem oferta może okazać się interesująca nawet dla bardziej wymagających graczy.