Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 września 2019, 10:53

autor: Serek

Tani AMD Radeon RX 5300 XT może zadebiutować w październiku

W ofercie jednego z niemieckich sklepów znalazły się zestawy PC, które są wyposażone w kartę graficzną Radeon RX 5300 XT oraz chipset B550 (mający rzekomo wspierać PCIe 4.0). Obie konfiguracje trafią do konsumentów w październiku.

AMD niebawem zaprezentuje światu nowe, tanie karty oraz chipset? - Tani AMD Radeon RX 5300 XT może zadebiutować w październiku - wiadomość - 2019-09-24
AMD niebawem zaprezentuje światu nowe, tanie karty oraz chipset?

W sieci od dłuższego czasu krążą plotki na temat bardziej budżetowych wersji kart graficznych od AMD. Być może właśnie poznaliśmy ich datę premiery. Wszystko za sprawą firmy Hewlett-Packard, która zaktualizowała u sprzedawców swoją ofertę komputerów stacjonarnych, wraz z ich danymi technicznymi. Serwis Tom’s Hardware donosi, że jeden z niemieckich sklepów opublikował specyfikację dwóch modeli (Pavilion Desktop TP01-0006ng i Desktop M01-F0017ng). Traf chciał, że w tych „pudłach” znajdą się niezapowiedziane jeszcze karty graficzne oraz płyty główne z chipsetami AMD.

Obie konfiguracje mają zostać dostarczone do nabywców odpowiednio 12 i 8 października. To sugeruje, że premiera karty graficznej AMD Radeon RX 5300 XT może odbyć się już w przyszłym miesiącu (przynajmniej w systemach OEM). Według opisu, karta graficzna ma być wyposażona w 4 GB pamięci GDDR5, a jej nazwa sugeruje, że powinien to być układ z rodziny Navi. Chipset AMD B550A również figuruje w specyfikacji obu modeli. Musimy jednak pamiętać, że zarówno płyta główna, jak i karta grafiki są na razie obecne jedynie w ofercie całego zestawu, a nie jako osobne podzespoły. Dlatego nie możemy wykluczyć, że to nie żadne nowości, tylko przemianowane nazwy znanych układów, stworzone wyłącznie do gotowych konfiguracji.

  1. Oficjalna strona internetowa AMD