Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 września 2019, 10:53

autor: Serek

Tani AMD Radeon RX 5300 XT może zadebiutować w październiku

W ofercie jednego z niemieckich sklepów znalazły się zestawy PC, które są wyposażone w kartę graficzną Radeon RX 5300 XT oraz chipset B550 (mający rzekomo wspierać PCIe 4.0). Obie konfiguracje trafią do konsumentów w październiku.

AMD niebawem zaprezentuje światu nowe, tanie karty oraz chipset? - Tani AMD Radeon RX 5300 XT może zadebiutować w październiku - wiadomość - 2019-09-24
AMD niebawem zaprezentuje światu nowe, tanie karty oraz chipset?

W sieci od dłuższego czasu krążą plotki na temat bardziej budżetowych wersji kart graficznych od AMD. Być może właśnie poznaliśmy ich datę premiery. Wszystko za sprawą firmy Hewlett-Packard, która zaktualizowała u sprzedawców swoją ofertę komputerów stacjonarnych, wraz z ich danymi technicznymi. Serwis Tom’s Hardware donosi, że jeden z niemieckich sklepów opublikował specyfikację dwóch modeli (Pavilion Desktop TP01-0006ng i Desktop M01-F0017ng). Traf chciał, że w tych „pudłach” znajdą się niezapowiedziane jeszcze karty graficzne oraz płyty główne z chipsetami AMD.

Tani AMD Radeon RX 5300 XT może zadebiutować w październiku - ilustracja #2

Obie konfiguracje mają zostać dostarczone do nabywców odpowiednio 12 i 8 października. To sugeruje, że premiera karty graficznej AMD Radeon RX 5300 XT może odbyć się już w przyszłym miesiącu (przynajmniej w systemach OEM). Według opisu, karta graficzna ma być wyposażona w 4 GB pamięci GDDR5, a jej nazwa sugeruje, że powinien to być układ z rodziny Navi. Chipset AMD B550A również figuruje w specyfikacji obu modeli. Musimy jednak pamiętać, że zarówno płyta główna, jak i karta grafiki są na razie obecne jedynie w ofercie całego zestawu, a nie jako osobne podzespoły. Dlatego nie możemy wykluczyć, że to nie żadne nowości, tylko przemianowane nazwy znanych układów, stworzone wyłącznie do gotowych konfiguracji.

Tani AMD Radeon RX 5300 XT może zadebiutować w październiku - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona internetowa AMD