Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 marca 2016, 12:35

autor: Góral

SteamVR Desktop Theater Mode - Valve udostępni wszystkie steamowe gry wewnątrz aplikacji VR

Dzięki aplikacji SteamVR Desktop Theater Mode od Valve będziemy mogli grać we wszystkie steamowe produkcje, używając HTC Vive i innych gogli SteamVR. Program przeniesie nas bowiem do wirtualnego pokoju z wielkim ekranem.

SteamVR Desktop Theater Mode - Valve udostępni wszystkie steamowe gry wewnątrz aplikacji VR - ilustracja #1

Niedawno firma HTC rozpoczęła przedsprzedaż gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Urządzenie zacznie być wysyłane do klientów od 5 kwietnia. Sprzęt, pomimo bardzo wysokiej ceny (około 4 tysiące złotych), cieszy się sporym zainteresowaniem, ale o ostatecznym sukcesie zapewne zadecyduje liczba dostępnych produkcji. Obecnie zapowiedziano już sporo rozmaitych projektów – część gier to zupełne nowości, a inne to już dostępne na rynku tytuły, które doczekają się stosownych aktualizacji. Dodatkowo Valve planuje wprowadzić ciekawe rozwiązanie, umożliwiające odpalenie w wirtualnej rzeczywistości wszystkich steamowych produkcji. Nie oczekujcie jednak, ze firma w jakiś magiczny sposób przystosuje tysiące gier do nowej technologii.

Zamiast tego w przyszłości zadebiutuje SteamVR Desktop Theater Mode, czyli aplikacja umożliwiająca granie w posiadane tytuły na ekranie telewizora w wirtualnej rzeczywistości. Krótko pisząc podczas zabawy trafimy do fikcyjnego pokoju, w którym znajdziemy wielki ekran – to właśnie na nim będzie wyświetlany obraz z gier. Obecnie program znajduje się we wczesnej wersji beta, więc do premiery pozostało zapewne sporo czasu. Niemniej Valve ma go oficjalnie zaprezentować podczas GDC 2016, które odbędzie się w dniach 14 - 18 marca, wtedy też zapewne poznamy szczegóły na jego temat.

HTC Vive to gogle wirtualnej rzeczywistości od firmy HTC, stworzone we współpracy z Valve. Sprzęt posiada ekrany o łącznej rozdzielczości 2160x1200 pikseli z odświeżaniem na poziomie 90 Hz, zapewniające pole widzenia 110 stopni. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w 32 czujniki i dwie stacje śledzące ruchy, a także dwa trackpady z sensorami, będące kontrolerami.