Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 września 2021, 11:49

autor: Entelarmer

Steam ułatwia pobieranie i zarządzanie grami

Steam otrzymał wielką aktualizację z ważnymi zmianami. Od teraz wszyscy użytkownicy platformy mogą cieszyć się usprawnieniami ułatwiającymi zarządzanie pobieraniem oraz miejscem na dysku.

Steam Deck to niewątpliwie oczko w głowie firmy Valve w ostatnich miesiącach, ale spółka bynajmniej nie zapomina o rozwoju platformy, której owa konsola zawdzięcza swoją nazwę. W końcu to od funkcjonalności Steama będzie w dużym stopniu zależeć sukces urządzenia. Valve udostępniło nową aktualizację klienta platformy, a wraz z nią istotne usprawnienia, które testowano w ramach bety od dłuższego czasu.

Pierwszą nowością jest odmieniona strona pobierania, która została znacząco rozbudowana. Od teraz gracze mogą swobodnie modyfikować kolejność ściągania plików, podnosząc je i upuszczając w dowolnym miejscu. W przypadku aktualizacji pojawia się też opcja sprawdzenia rodzaju zawartości (DLC, Warsztat Steama etc.) – określa ją ikona obok tytułu gry – jak również możliwość natychmiastowego uruchomienia danego tytułu po zakończeniu procesu. Ponadto Steam pokazuje cały postęp pobierania i instalacji, a nie tylko ten pierwszy, jak dotychczas.

Aktualizacja ułatwia też zarządzanie miejscem na komputerze, w tym na wielu dyskach. Aby zyskać dostęp do nowego menadżera pamięci, po zaktualizowaniu klienta w menu „Steam” należy przejść do ustawień aplikacji, a w nich do zakładki „Pobieranie”. W niej znajdziemy opcję „Foldery Biblioteki Steam”, która pozwala na sprawdzenie, ile miejsca na poszczególnych dyskach zajmują gry, dodatki, zawartość Warsztatu i inne pliki Steama.

Prócz tego Valve wprowadziło rozmaite poprawki do innych funkcji platformy, w tym do Remote Play Together, SteamVR, Steam Cloud oraz listy znajomych. Pełne omówienie zmian (w chwili pisania tego tekstu jeszcze niedostępne po polsku) znajdziecie tutaj.

Steam ułatwia pobieranie i zarządzanie grami - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona platformy Steam