Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 września 2021, 12:44

autor: mokosh

Devkity SteamDecka gotowe - Valve wysyła konsole do twórców gier

Steam Deck zadebiutuje w grudniu tego roku, zanim jednak gracze otrzymają swoje egzemplarze konsoli, trafi ona w ręce deweloperów. Jak poinformowało Valve, stanie się to niebawem.

Steam Deck to ujawniona w lipcu tego roku konsola od Valve, która według opinii tych, którzy mieli szansę ją przetestować, jest naprawdę ciekawym urządzeniem. Wykorzystuje wiele technologii – m.in. żyroskop czy panele dotykowe – wyposażonych w czujniki nacisku. Zanim jednak gracze będą mogli wyrazić swoją opinię na temat „małego PC”, zrobią to deweloperzy, do których konsola trafi już niebawem. Na oficjalnym blogu Steama pojawił się wpis, w którym firma chwali się spakowanymi i gotowymi do wysyłki konsolami.

Devkity SteamDecka gotowe - Valve wysyła konsole do twórców gier - ilustracja #1
Gotowe do wysyłki konsole Steam Deck, źródło:https://store.steampowered.com/news/app/1675180/view/2963920750895461227

Inicjatywa Valve to okazja dla twórców do sprawdzenia, jak ich gry sprawują się na Steam Decku. Oczywiście skorzysta na tym także Valve, które – bazując na ich opiniach – wprowadzi w przyszłości odpowiednie aktualizacje. Konsole wysłane deweloperom nie będą zatem różnić się niczym od tych premierowych.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem konsoli, możecie to zrobić na oficjalnej stronie Steam Decka, gdzie do wyboru są trzy wersje, z których najtańszą dostaniecie już za 1899 zł. Jest jednak jedno „ale”. Obecnie konsolę można jedynie zarezerwować (koszt rezerwacji to 18 zł), a możliwość złożenia właściwego zamówienia pojawi się dopiero w drugim kwartale przyszłego roku. Zatem jeśli nie zdążyliście zaklepać swojej konsoli w dniu startu pre-orderów, to na swojego Decka będziecie musieli poczekać prawie rok.

Devkity SteamDecka gotowe - Valve wysyła konsole do twórców gier - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.