Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 października 2019, 12:30

autor: Serek

Sprzedaż iPhone'ów spada, ale Apple ma powody do zadowolenia

Apple pochwaliło się wynikami finansowymi za czwarty kwartał 2019 roku fiskalnego. Firma odnotowała rekordowy przychód, pomimo faktu że sprzedaż iPhone'ów wciąż spada. W górę idą za to usługi oraz iPady.

Tim Cook nie ma złudzeń - firma idzie w dobrym kierunku. - Sprzedaż iPhone'ów spada, ale Apple ma powody do zadowolenia - wiadomość - 2019-10-31
Tim Cook nie ma złudzeń - firma idzie w dobrym kierunku.

Apple pochwaliło się wynikami finansowymi za czwarty kwartał 2019 roku finansowego. Jeśli myśleliście, że gigantowi powinęła się noga w związku z ostatnimi niezbyt udanymi działaniami, to jesteście w błędzie. W zakończonym 28 września okresie firma zarobiła rekordowe 64 miliardy dolarów, czyli o 2% więcej niż rok temu. Tim Cook, szef Apple, podkreślił, że był to najlepszy pod względem finansowym czwarty kwartał w historii firmy. Warto odnotować, że nadal utrzymuje się trend z zeszłego roku: sprzedaż iPhone’ów spada, ale wzrasta przychód z usług. Nieustannie rozwija się także segment urządzeń wearables oraz iPadów.

Niestety, firma musi w jakiś sposób poradzić sobie z coraz mniejszym zainteresowaniem iPhone’ami. Przychód ze sprzedaży tych urządzeń zmalał w skali roku aż o 9,2% - z 36,76 mld dolarów do 33,36 mld dolarów. Spadek odnotowano również w przypadku komputerów Mac. Jak się jednak okazuje, gorsze wyniki sprzedażowe wydawałoby się flagowych produktów firmy nie przekładają się na finanse. Apple nadal świetnie sobie radzi i wygląda na to, że jak po kaczce spływają po nich „wtopy” pokroju funkcji nowego iPhone’a czy ceny i designu słuchawek AirPods Pro. Optymistycznych oczekiwań nie skrywa sam Tim Cook, który skomentował wyniki finansowe:

Zakończyliśmy przełomowy rok podatkowy 2019 z najwyższymi w historii przychodami z czwartego kwartału, głównie dzięki usługom, urządzeniom ubieralnym oraz iPadom. Klienci i recenzenci są zachwyceni nową generacją iPhone’ów, debiutującymi właśnie słuchawkami AirPods Pro, nadejściem Apple TV+ i naszą najlepszą linią produktów i usług w historii. Jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do tego, co przyniesie nam okres świąteczny.

„Krytycy i recenzenci są zachwyceni”. Ja też, zawsze lubiłem trawiaste. - Sprzedaż iPhone'ów spada, ale Apple ma powody do zadowolenia - wiadomość - 2019-10-31
„Krytycy i recenzenci są zachwyceni”. Ja też, zawsze lubiłem trawiaste.

Trzeba przyznać, że finansowy pierwszy kwartał 2020 roku zapowiada się bardzo ciekawie dla Apple. Pomijając fakt, o którym wspomniał Cook, czyli nadciągający okres świąteczny, Q1 2020 będzie momentem debiutu Apple TV+. Stąd nic dziwnego, że firma prognozuje przychody na poziomie 85-89 mld dolarów. Dla porównania Q1 2019 przyniósł Apple przychód na poziomie 84 mld dolarów. Jeśli jesteście fanami tabelek i statystyk, to zapraszamy pod ten adres. Znajdziecie tam pełen komunikat oraz wszystkie dane dotyczące statystyk finansowych za czwarty kwartał 2019 roku fiskalnego.

  1. Oficjalna strona internetowa Apple