Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 kwietnia 2015, 16:20

autor: Meehow

Sprzedano ponad 22 miliony sztuk PlayStation 4; prawie 15 milionów w ostatnim roku

Według opublikowanego przez firmę Sony Corporation raportu finansowego, dotychczas konsola PlayStation 4 znalazła ponad 22 miliony nabywców, z czego prawie 15 milionów w ciągu ostatniego roku. Mocno spadła natomiast sprzedaż poprzednika – PlayStation 3.

PlayStation 4 dotychczas rozeszło się w nakładzie 22,3 miliona sztuk na całym świecie. - Sprzedano ponad 22 miliony sztuk PlayStation 4; prawie 15 milionów w ostatnim roku - wiadomość - 2015-04-30
PlayStation 4 dotychczas rozeszło się w nakładzie 22,3 miliona sztuk na całym świecie.

Firma Sony Corporation opublikowała najnowszy raport finansowy, zamykający rok fiskalny 2014. Można z niego wyczytać, że konsola PlayStation 4 dotychczas znalazła 22,3 miliona nabywców na całym świecie, z czego 14,8 miliona w ciągu ostatniego roku. Warto przypomnieć, że debiut rynkowy PS4 miał miejsce w listopadzie 2013 roku. Sprzedaż cyfrowa w usłudze PlayStation Network również ma korzystnie wpływać na ostateczny rezultat. Co więcej, Sony optymistycznie patrzy na przyszłość swojej najnowszej platformy sprzętowej i przewiduje, że za rok poprawi jej wynik o kolejne 16 milionów egzemplarzy. Są to imponujące liczby i dodatkowo zaznaczają przewagę popularności PlayStation 4 nad Xboksem One, który radzi sobie zdecydowanie gorzej od japońskiego konkurenta. Nie da się ukryć, że XONE po prostu oferuje mniej pod względem technicznym, co widać szczególnie przy okazji zapowiedzi najnowszych next-genowych tytułów.

Tak czy owak, Sony Corporation ponownie poniosło straty, choć wiele wskazuje na to, że w przyszłości wyjdzie na prostą. W ostatnim roku fiskalnym japoński gigant stracił miliard dolarów, na co prawdopodobnie miała też wpływ prowadzona w koncernie restrukturyzacja.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o past-genowym poprzedniku, czyli konsoli PlayStation 3. Jej sprzedaż, co zapewne nikogo nie dziwi, spadła o ponad połowę względem roku poprzedniego, osiągając wynik 3,1 miliona sprzedanych egzemplarzy. Nie najlepiej też poszło urządzeniom przenośnym, które trafiły do 3,3 miliona nabywców.

Wyniki finansowe Sony Corporation (źródło: sony.net/SonyInfo/IR/financial/fr/14q4_sonypre.pdf) - Sprzedano ponad 22 miliony sztuk PlayStation 4; prawie 15 milionów w ostatnim roku - wiadomość - 2015-04-30
Wyniki finansowe Sony Corporation (źródło: sony.net/SonyInfo/IR/financial/fr/14q4_sonypre.pdf)