Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2016, 17:05

autor: Entelarmer

Sprzedano 60 milionów egzemplarzy konsol Nintendo 3DS

Firma Nintendo wystosowała oświadczenie w związku z raportem grupy NPD dotyczącym kondycji amerykańskiego rynku gier. Według japońskiego koncernu w maju udało się przekroczyć liczbę 60 milionów sprzedanych urządzeń z rodziny 3DS na całym świecie.

W majowym raporcie grupy NPD nie znalazła się ani jedna pozycja od firmy Nintendo lub przeznaczona na jej konsole – po raz pierwszy od dłuższego czasu. Nie znaczy to, że japoński koncern nie miał się czym pochwalić w minionym miesiącu. W odniesieniu do wspomnianego raportu firma ujawniła, że w maju udało się przekroczyć liczbę 60 milionów sprzedanych egzemplarzy konsol z rodziny Nintendo 3DS od czasu ich debiutu w 2011 roku. Liczba ta dotyczy całego świata, a nie tylko rynku amerykańskiego. Co prawda, w porównaniu z ponad 150 milionami zakupionych urządzeń z serii Nintendo DS czy jeszcze wcześniejszych 80 milionów nabytych konsol GameBoy Advance wynik ten nie robi przesadnego wrażenia, niemniej 3DS-y zostawiły daleko w tyle konkurencyjną platformę PlayStation Vita, której rozeszło się zaledwie 13 milionów sztuk. Co więcej, firma potwierdziła informację przekazaną przez analityków NPD o bardzo dobrej sprzedaży konsoli Nintendo 2DS w USA, co jest zasługą niedawnego obniżenia jej ceny do 80 dolarów (w przypadku wersji podstawowej, przecena dotyczy także zestawów). Nintendo pochwaliło się także sporą popularnością Minecrafta w wersji na Wii U, który w maju był ściągany o 40% częściej niż w poprzednim miesiącu (m.in. za sprawą zestawu tematycznego z Mario). Zapowiedziano też, że fizyczne egzemplarze gry ukażą się w amerykańskich sklepach 17 czerwca (w Europie – 30 czerwca):

”Na konsoli Wii U pobrania Minecraft: Wii U Edition ze sklepu Nintendo eShop zwiększyły się o ponad 40% z miesiąca na miesiąc dzięki wydaniu Super Mario Mash-Up Pack, dodającemu zawartość nawiązującą do marki Super Mario bez dodatkowych opłat. Fizyczne kopie Minecraft: Wii U Edition, uwzględniające Super Mario Mash-Up Pack, ukażą się 17 czerwca z sugerowaną ceną zaledwie 29,99 dolarów [ok. 116 złotych – przyp. autora]”.

Obniżenie ceny 2DS-a przełożyło się na wzrost popularności tańszego krewniaka 3DS-ów. - Sprzedano 60 milionów egzemplarzy konsol Nintendo 3DS - wiadomość - 2016-06-10
Obniżenie ceny 2DS-a przełożyło się na wzrost popularnośći tańszego krewniaka 3DS-ów.