Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2020, 17:11

autor: Entelarmer

Spotify - podsumowanie 2020 r. Sprawdź, czego słuchałeś dzięki Wrapped

Serwis Spotify udostępnił podsumowanie aktywności użytkowników w mijającym roku. Uwzględnia to spersonalizowaną zakładkę 2020 Wrapped, dzięki której możemy sprawdzić, czego słuchaliśmy przez ostatnie 12 miesięcy w ramach szwedzkiej usługi.

Jeśli zaglądacie na YouTube’a (czytaj: regularnie korzystacie z Internetu), być może nieobce są Wam filmiki omawiające aktywność użytkowników strony w ostatnim roku. Choć zbierają one nawet setki milionów wyświetleń, to nazwanie tych materiałów „popularnymi” wydaje się nie na miejscu w kontekście tragicznego bilansu ocen. Być może internauci wolą rozwiązanie stosowane przez inny popularny serwis. Jak co roku Spotify pozwala użytkownikom na sprawdzenie nie tylko ogólnych, ale też osobistych podsumowań 2020 roku.

Jak sprawdzić własne Spotify 2020 Wrapped?

Jeśli nie interesują Was ogólnie podsumowania, zawsze możecie sprawdzić, jak wyglądała Wasza aktywność w Spotify w 2020 roku. Nie jest to skomplikowane, aczkolwiek wymaga zalogowania się do aplikacji mobilnej. Po uruchomieniu jej w zakładce „Gatunki” („Genres”) powinniście znaleźć specjalny panel, o ile korzystacie z najnowszej wersji programu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu opcja ta jest nieobecna, możecie spróbować wejść do aplikacji przez tę stronę.

Spotify 2020 Wrapped

Spotify 2020 Wrapped przybrało postać strony internetowej, na której pochwalono się m.in. najpopularniejszym artystą na platformie. Ten tytuł przypadł raperowi Bad Bunny’emu, którego utwory – jak podało Spotify – zostały odtworzone ponad 8,3 miliarda razy. Niemała w tym zasługa wydanego w lutym YHLQMDLG, będącego najczęściej odsłuchiwanym albumem 2020 roku. Jednak to nie artysta z Portoryko może pochwalić się najpopularniejszym utworem ostatnich dwunastu miesięcy. Ten zaszczyt przypadł zespołowi The Weekend. Binding Lights przebiło się z zeszłorocznego drugiego miejsca na pierwszą pozycję na tegorocznej liście największych przebojów Spotify.

Spotify - podsumowanie 2020 r. Sprawdź, czego słuchałeś dzięki Wrapped - ilustracja #1
Portorykański raper podbił Spotify w tym roku.

Oprócz tego poznaliśmy też m.in. cztery najpopularniejsze podcasty oraz listy odtwarzania. Te ostatnie zdominowały pozytywne składanki, co może mieć związek z trwającą epidemią koronawirusa. Z tego samego powodu mogła wynikać popularność playlist tchnących nostalgią oraz utworów z lat 80. Więcej statystyk znajdziecie na stronie przygotowanej przez Spotify.