Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 listopada 2015, 09:30

Sony pracuje nad umożliwieniem emulacji gier z PS2 na PS4

Firma Sony potwierdziła, że pracuje nad technologią umożliwiającą uruchamianie gier z PlayStation 2 na PlayStation 4. Niestety, nie podano żadnych konkretów na temat tego, kiedy mielibyśmy się takiej opcji spodziewać.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mieli okazji zapoznać się bliżej z PlayStation 2 lub dla tych, którzy chcieliby sobie tę znajomość odświeżyć: firma Sony potwierdziła, że pracuje nad umożliwieniem emulacji tytułów z tej konsoli na PlayStation 4. Informację przekazał serwis WIRED, który kontaktował się w całej sprawie z japońskim gigantem.

Gry z jednej z najpopularniejszych w Polsce konsol wkrótce trafią na PlayStation 4. - Sony pracuje nad umożliwieniem emulacji gier z PlayStation 2 na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-11-20
Gry z jednej z najpopularniejszych w Polsce konsol wkrótce trafią na PlayStation 4.

Emulacja to umożliwienie działania programu lub, w tym wypadku, gry w systemie, który nie był dla niego przeznaczony przez symulację pracy natywnego dla danej aplikacji urządzenia. W prostych słowach, PlayStation 4 będzie udawać, że tak naprawdę jest PlayStation 2.

Doniesienia o tym, że firma planuje rozszerzenie biblioteki gier PlayStation 4 o wybrane pozycje z szóstej generacji konsol, pojawiały się ponad półtora roku temu, ale dopiero teraz zostały potwierdzone. „Pracujemy nad technologią emulacji PlayStation 2, dzięki której moglibyśmy przenieść produkcje z tej platformy na sprzęt najnowszej generacji” – ujawniło Sony, nie podając niestety żadnych szczegółów na temat tego, kiedy moglibyśmy się takiej funkcji spodziewać i jak dokładnie miałaby ona działać. WIRED wskazuje jednak, że niedawno do specjalnego zestawu, obejmującego PlayStation 4 oraz Star Wars: Battlefront, dołączonych zostało kilka tytułów z ery drugiego PlayStation – między innymi Star Wars: Racer Revenge czy Star Wars Bounty Hunter – które nie były wcale portami na najnowszą konsolę Sony, ale najprawdopodobniej działały właśnie na emulatorze.

Shadow of the Colossus, jedna z najlepszych produkcji z ery PlayStation 2, już wkrótce może zawitać na sprzęt ósmej generacji. - Sony pracuje nad umożliwieniem emulacji gier z PlayStation 2 na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-11-20
Shadow of the Colossus, jedna z najlepszych produkcji z ery PlayStation 2, już wkrótce może zawitać na sprzęt ósmej generacji.

Być może więc nie będziemy musieli wcale długo czekać na to, by funkcja ta zaczęła działać. Dla wielu graczy może to być okazja na zapoznanie się ze starszymi, kultowymi tytułami, takimi jak Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid 3: Snake Eater czy Silent Hill 2. Pozostaje czekać na dalsze wieści w tej sprawie.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 4