Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2014, 09:03

autor: luckie

Gry z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4? Całkiem możliwe!

Być może za jakiś czas firma Sony umożliwi użytkownikom PlayStation 4 granie w niektóre produkcje wydane niegdyś na PlayStation i PlayStation 2. Według nieoficjalnych doniesień, tytuły ze starych konsol będą wyświetlane w rozdzielczości 1080p.

Być może wkrótce w usłudze PlayStation Network znajdziemy także nieco starsze produkcje - Gry z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4? Całkiem możliwe! - wiadomość - 2014-03-26
Być może wkrótce w usłudze PlayStation Network znajdziemy także nieco starsze produkcje

Mimo że nowa generacja coraz wygodniej usadawia się w naszej świadomości, wielu graczy wciąż z rozrzewnieniem wspomina stare, dobre czasy oraz gry. Mamy dobrą wiadomość dla takich właśnie osób. Ahsan Rasheed – osobnik znany z wiarygodnych przecieków informacji branżowych – stał się źródłem bardzo ciekawych pogłosek na temat możliwości uruchamiania klasycznych tytułów z pierwszych dwóch konsol z rodziny PlayStation na PlayStation 4. W poście na Twitterze zdradził, że firma Sony pracuje nad wsparciem lokalnym dla wybranych gier z PSX i PS2 na PS4. Miałyby one działać na nowej konsoli w rozdzielczości 1080p. Nie chodzi tu o streamowanie obrazu z serweru-chmury za pomocą usługi PlayStation Now – co zapowiedziano dla tytułów z PS3 – ale o możliwość grania w stare produkcje na własnym PS4. Nie wiadomo tylko, czy stare gry będą emulowane, czy trafią w odświeżonej wersji na PlayStation Network. Cała sprawa powoli zyskuje na wiarygodności, tym bardziej, że słuchy na ten temat chodzą już od jakiegoś czasu.

To nie koniec rewelacji od pana Rasheeda. W podobny sposób poinformował on o polityce, jaką Sony obrało w procesie twórczym ujawnionych niedawno okularów VR Project Morpheus. Japończycy zastosują podobne zabiegi, jak te stosowane w przypadku projektowania konsoli PS4 (oraz przez producenta Oculus Rift) – oddadzą prototypy urządzenia w ręce deweloperów, by poznać ich opinie i pomysły na rozwój Morpheusa. Polityka ta sprawdziła się w przypadku PS4, więc można się spodziewać, że i tym razem przyniesie dobre rezultaty. Technologia Morpheus ma być prezentowana na przyszłych imprezach branżowych, co z pewnością będzie dobrą okazją, by dowiedzieć się na jej temat nieco więcej.

  1. Ahsan Rasheed na Twitterze
  2. Strona internetowa firmy Sony