Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2014, 09:03

autor: luckie

Gry z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4? Całkiem możliwe!

Być może za jakiś czas firma Sony umożliwi użytkownikom PlayStation 4 granie w niektóre produkcje wydane niegdyś na PlayStation i PlayStation 2. Według nieoficjalnych doniesień, tytuły ze starych konsol będą wyświetlane w rozdzielczości 1080p.

Być może wkrótce w usłudze PlayStation Network znajdziemy także nieco starsze produkcje - Gry z PlayStation i PlayStation 2 na PlayStation 4? Całkiem możliwe! - wiadomość - 2014-03-26
Być może wkrótce w usłudze PlayStation Network znajdziemy także nieco starsze produkcje

Mimo że nowa generacja coraz wygodniej usadawia się w naszej świadomości, wielu graczy wciąż z rozrzewnieniem wspomina stare, dobre czasy oraz gry. Mamy dobrą wiadomość dla takich właśnie osób. Ahsan Rasheed – osobnik znany z wiarygodnych przecieków informacji branżowych – stał się źródłem bardzo ciekawych pogłosek na temat możliwości uruchamiania klasycznych tytułów z pierwszych dwóch konsol z rodziny PlayStation na PlayStation 4. W poście na Twitterze zdradził, że firma Sony pracuje nad wsparciem lokalnym dla wybranych gier z PSX i PS2 na PS4. Miałyby one działać na nowej konsoli w rozdzielczości 1080p. Nie chodzi tu o streamowanie obrazu z serweru-chmury za pomocą usługi PlayStation Now – co zapowiedziano dla tytułów z PS3 – ale o możliwość grania w stare produkcje na własnym PS4. Nie wiadomo tylko, czy stare gry będą emulowane, czy trafią w odświeżonej wersji na PlayStation Network. Cała sprawa powoli zyskuje na wiarygodności, tym bardziej, że słuchy na ten temat chodzą już od jakiegoś czasu.

To nie koniec rewelacji od pana Rasheeda. W podobny sposób poinformował on o polityce, jaką Sony obrało w procesie twórczym ujawnionych niedawno okularów VR Project Morpheus. Japończycy zastosują podobne zabiegi, jak te stosowane w przypadku projektowania konsoli PS4 (oraz przez producenta Oculus Rift) – oddadzą prototypy urządzenia w ręce deweloperów, by poznać ich opinie i pomysły na rozwój Morpheusa. Polityka ta sprawdziła się w przypadku PS4, więc można się spodziewać, że i tym razem przyniesie dobre rezultaty. Technologia Morpheus ma być prezentowana na przyszłych imprezach branżowych, co z pewnością będzie dobrą okazją, by dowiedzieć się na jej temat nieco więcej.

  1. Ahsan Rasheed na Twitterze
  2. Strona internetowa firmy Sony
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach