Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 marca 2019, 09:30

autor: Serek

Sony - ponad 4 miliony sprzedanych urządzeń PS VR

Firma Sony sprzedała ponad 4,2 miliona urządzeń PlayStation VR. Takie informacje podano na oficjalnym blogu firmy. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 7 miesięcy sprzęt trafił do 1,2 miliona użytkowników.

Czy sądzicie, że wirtualna rzeczywistość ostatecznie wyprze „normalne” granie? - Sony - ponad 4 miliony sprzedanych urządzeń PS VR - wiadomość - 2019-03-26
Czy sądzicie, że wirtualna rzeczywistość ostatecznie wyprze „normalne” granie?

Przy okazji wczorajszej konferencji State of Play, firma Sony zamieściła na amerykańskim blogu PlayStation wpis poświęcony grom, które w najbliższym czasie mają trafić na gogle wirtualnej rzeczywistości tego producenta. Z tekstu wynika również, że PlayStation VR sprzedało się na świecie w liczbie ponad 4,2 miliona sztuk (stan na 3 marca 2019 roku). Oznacza to, że w przeciągu ostatnich 7 miesięcy Sony dostarczyło użytkownikom 1,2 miliona urządzeń. Można to oszacować na podstawie danych z sierpnia zeszłego roku, kiedy japoński gigant chwalił się, że PS VR zakupiły już 3 miliony osób.

Przypomnijmy, że PlayStation VR trafiło do sklepów w październiku 2016 roku. Sprzedaż urządzenia wciąż wypada blado w porównaniu do liczby konsol, które rokrocznie trafiają do użytkowników. Mimo wszystko Sony rozwija sprzęt i próbuje przekonać klientów do zabawy w wirtualnej rzeczywistości. Najlepszym tego przykładem są kolejne gry dedykowane posiadaczom gogli. Najgłośniejszą z nich będzie prawdopodobnie Iron Man VR, która pozwoli graczom wcielić się w tytułowego bohatera. Do użytkowników ma także trafić No Man’s Sky Beyond - duża aktualizacja do gry, która wprowadzi między innymi tryb VR.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation
  2. Oficjalna strona internetowa PlayStation VR