Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 listopada 2021, 11:42

Sony planuje pada PlayStation do urządzeń mobilnych

Sądząc po wniosku patentowym, firma Sony ma w planach kontroler PlayStation przeznaczony dla urządzeń mobilnych.

Firma Sony może szykować się do wypuszczenia pada do gier mobilnych wzorowanego na kontrolerach z konsol PlayStation. Tak przynajmniej wynika z wniosku patentowego złożonego przez japoński oddział Sony Interactive Entertainment.

Co ciekawe, projekt urządzenia wzorowany jest na padach z serii DualShock, a nie używanym w PlayStation 5 DualSense. Rysunek patentowy pokazuje smartfon w orientacji poziomej, po bokach którego znajdują się elementy kontrolera. Takie rozwiązanie nie jest niczym nowym na rynku mobilnym, więc nie mamy tutaj sytuacji, w której Sony próbuje opatentować stare rozwiązania, lecz konkretny projekt gadżetu tego typu wzorowanego na DualShockach.

Takie urządzenie mogłoby być np. wykorzystywane do zabawy w gry z konsol PlayStation, zarówno w chmurze, jak i przez funkcję Remote Play. Pady takie jak DualShock 4 czy DualSense już można połączyć ze smartfonami i tabletami za pomocą Bluetooth. Gadżet z patentu Sony nie byłby więc niczym zaskakującym.

Warto dodać, że urządzenie może być częścią strategii rozwojowej zakładającej zwiększenie inwestycji w gry mobilne. W ubiegłym miesiącu szefem odpowiedzialnego za to działu Sony Interactive Entertainment został Nicola Sebastiani, który wcześniej odpowiadał w firmie Apple za rozbudowę katalogu produkcji w abonamentowej usłudze Apple Arcade.

Ponadto z ofert pracy wiemy, że Sony od kwietnia tego roku zaczęło zatrudniać osoby do nowej jednostki, której celem będzie przenoszenie największych marek PlayStation na rynek mobilny. Efektem takiej strategii jest m.in. zmierzające na iOS i Androida wipEout Rush. Wszystko to, wliczając nowy patent, układa się w logiczną całość i zapowiada ofensywę japońskiej korporacji na smartfony i tablety.

  1. Sony Interactive Entertainment – strona oficjalna