Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka wipEout Rush (AND)
OkładkawipEout Rush (AND)

wipEout Rush

Mobilny spin-off cyklu wipEout, będący strategią typu menadżer. W wipEout Rush stajemy na czele zespołu, który prowadzimy do zwycięstwa, stopniowo odblokowując coraz szybsze bolidy i rozmaite ulepszenia.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

wipEout Rush Premiera

kwi2022

AND iOS

producent: Amuzo wydawca: Rogue Games Inc Strona oficjalna

Gry podobne do wipEout Rush

SimCity BuildIt

Motorsport Manager

Truck Nation

wipEout Rush jest mobilnym spin-offem serii zapoczątkowanej w 1995 roku. Tym razem nie dostaliśmy gry wyścigowej, lecz wzbogaconą o elementy karcianki strategię ekonomiczną typu menadżer. Produkcja została opracowana przez studio Amuzo, a jej wydaniem zajęła się firma Rogue Games.

Mechanika

Podobnie jak cały cykl, wipEout Rush koncentruje się na wyścigach futurystycznych bolidów. Tym razem nie wcielamy się w pilotów biorących udział w zmaganiach, lecz w menadżera ich zespołu, a od podejmowanych przez nas decyzji zależą wyniki osiągane przez całą drużynę.

Podczas zabawy obserwujemy walkę o zwycięstwo na różnorodnych trasach biegnących przez pięć zróżnicowanych lokacji. Oprócz standardowych wyścigów na wygranie czekają tu emocjonujące pojedynki z bossami. W miarę postępów zyskujemy dostęp do coraz nowszych bolidów, a także odblokowujemy różnorodne ulepszenia (zarówno bojowe, jak i zwiększające osiągi maszyn). Ponadto kolekcjonujemy specjalne karty, które pozwalają nam dowiedzieć się więcej o poszczególnych maszynach, pilotach i torach.

Tryby gry

W wipEout Rush znalazła się obszerna kampania z rozbudowaną warstwą fabularną. Poza tym w grze znajdziemy pojedyncze wyścigi oraz zawody pucharowe.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry wipEout Rush utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Produkcję przystosowano do działania w 60 klatkach na sekundę. Zabawa toczy się przy akompaniamencie szybkiej muzyki elektronicznej potęgującej tempo wyścigów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe wipEout Rush: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS