Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCANDiOS
Okładka Speedway Challenge League (PC)

Speedway Challenge Liga

Speedway Challenge League

Ulepszona wersja mobilnego symulatora żużlowego z 2014 roku, przygotowana głównie z myślą o rodzimych fanach tego sportu przez studio Berobasket.

Sportowe | żużel | zagraj za darmo | polskie | indie

Okładka Speedway Challenge League (PC)

producent: Berobasket

wydawca: Berobasket

Strona oficjalna

data premiery gry:

29kwi2016

AND

2gru2016

iOS

1cze2017

PC

Speedway Challenge 2016 to ulepszona wersja mobilnego symulatora żużlowego Speedway Challenge z 2014 roku, przygotowana głównie z myślą o rodzimych fanach tego sportu przez studio Berobasket. Nowa edycja gry pozostała wierna założeniom pierwowzoru, jednocześnie rozwijając i ulepszając wiele elementów rozgrywki.

Mechanika

Mimo że pierwotna wersja gry doczekała się całej masy aktualizacji, jej dalsze rozbudowywanie nie było już możliwe ze względu na ograniczenia oryginalnego silnika. Skłoniło to twórców tytułu do przygotowania nowej, ulepszonej edycji Speedway Challenge, w której znalazło się wiele zmian i poprawek zasugerowanych przez fanów poprzedniej części, a także kilka całkiem nowych elementów. W grze możemy przejąć kontrolę nad jednym z blisko 80 zespołów żużlowych, wśród których znalazły się zarówno drużyny ligowe z Polski, Anglii, Szwecji lub Danii, jak i reprezentacje narodowe oraz historyczne. Możemy też stworzyć własny zespół i wybrać dla niego logo oraz tor domowy. Spory nacisk położony został ponownie na realizm m.in. w zachowaniu motocykla żużlowego i konieczności stosowania odmiennych taktyk na każdym z 37 torów. Dla każdej z dostępnych w grze lig zaaplikowano też obowiązujące tam przepisy.

Główną nowością tej edycji jest wprowadzenie aspektu finansowego, dzięki któremu do sukcesu w grze nie wystarczą już tylko wyniki sportowe, lecz konieczne jest także mądre zarządzanie budżetem. Na barkach gracza spoczywa więc, prócz samego uczestnictwa w kolejnych biegach, cały wachlarz obowiązków menadżera, takich jak negocjowanie kontraktów i transferów czy konieczność radzenia sobie z kontuzjami. Każdy z ponad 550 zawodników opisany został wieloma parametrami i statystykami, a jego forma może zmieniać się w trakcie sezonu. Cała zabawa toczy się na jednym z trzech poziomów trudności, a za sukcesy nagradzani jesteśmy specjalnymi punktami, służącymi do odblokowywania nowych zespołów i torów.

Tryby gry

Gra Speedway Challenge 2016 dostępna jest w podobnym modelu biznesowym, co jej poprzedniczka. W darmowej wersji dostępny jest wyłącznie tryb meczu towarzyskiego oraz przygotowywane przez twórców wyzwania, obejmujące zawody indywidualne i pamiętne mecze historyczne. Najbardziej rozbudowany tryb ligowy dostępny jest zaś dopiero po zakupie z poziomu aplikacji. W zamian za to możemy prowadzić swój zespół przez dowolną liczbę sezonów bez żadnych ograniczeń.

Kwestie techniczne

Dostępna na platformie PC, AND i iOS gra Speedway Challenge 2016 odznacza się wyraźnie poprawioną oprawą graficzną. Widok meczu przedstawia się tu znacznie efektowniej, a zawodnicy są bardziej szczegółowi i jeżdżą płynniej. Jednocześnie poprawiono AI komputerowych przeciwników i zaimplementowano nowy, nieco trudniejszy model jazdy, przez co musimy jeździć dużo ostrożniej, gdyż o groźny wypadek jest tu nietrudno. Niewielki lifting przeszedł też sam interfejs gry oraz widok naszego profilu, gdzie pod ręką znalazły się wszystkie potrzebne informacje i statystyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Speedway Challenge Liga

Wymagania wiekowe Speedway Challenge League

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Speedway Challenge Liga

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB Intel HD 3000 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows 7
AND
PC
iOS