Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweAND
Okładka Speedway Challenge (AND)
OkładkaSpeedway Challenge (AND)

Speedway Challenge AND

Mobilna gra sportowa symulująca wyścigi żużlowe, stworzona przez polski zespół Berobasket. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Sportowe | żużel | zagraj za darmo | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speedway Challenge Premiera AND

25czerwca2014

Google Play

25czerwca2014

producent: Berobasket wydawca: Berobasket Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Speedway Challenge

Driver Speedboat Paradise

SkidStorm

Reckless Racing 3

Speedway Challenge to mobilna gra sportowa, będąca symulatorem popularnych w naszym kraju wyścigów żużlowych. Za stworzenie tytułu odpowiedzialne jest studio Berobasket, którego trzon stanowią bracia Artur i Wojciech Berkowscy. Będąc pasjonatami żużla, postanowili oni stworzyć „po godzinach” grę, w którą sami chcieliby zagrać. Mimo początkowych niepowodzeń i nieudanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Polak Potrafi, produkcja ukazała się na urządzeniach mobilnych z systemem AND.

Mechanika

Główną inspirację dla twórców stanowiły niszowe, bądź co bądź, produkcje żużlowe, wydawane na komputerach PC na przełomie XX i XXI wieku, a główną ambicją było stworzenie gry przeznaczonej zarówno dla prawdziwych pasjonatów tego sportu, jak i początkujących graczy, którzy pragną po prostu miło spędzić czas. W Speedway Challenge znalazły się 32 zróżnicowane tory oraz 78 zespołów żużlowych, pochodzących z ligi polskiej, angielskiej, szwedzkiej oraz duńskiej, a także zespoły narodowe oraz historyczne, co dało w sumie ok. 550 zawodników o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Ze względu na brak odpowiednich licencji, zarówno nazwy klubów, jak i nazwiska żużlowców zostały delikatnie poprzekręcane, jednak fakt ten nie powinien stanowić większej przeszkody dla wszystkich sympatyków tego sportu. Cała zabawa może toczyć się na jednym z trzech poziomów trudności, a za zdobywane podczas gry punkty (tzw. SC points) możemy stopniowo odblokowywać dostęp do kolejnych tras i zespołów.

Tryby gry

Speedway Challenge oferuje możliwość zabawy w kilku zróżnicowanych trybach rozgrywki single oraz multiplayer (za pośrednictwem bluetooth). Pierwszy z nich to tryb Meczu, rozgrywanego między dwoma dowolnymi zespołami. W ramach Turnieju możemy wziąć udział w jednym z dziewięciu zawodów, rozgrywających się w takich krajach jak Polska, Dania, Szwecja, Wielka Brytania oraz Australia, a także w zmaganiach światowych. Część z nich może być także rozgrywana w wariancie juniorskim. Kolejnym trybem jest Challenge, w którym naszym zadaniem jest wypełnianie określonych zadań i wyzwań, udostępnianych przez twórców. Całość dopełnia tryb ligowy, który w przeciwieństwie do poprzednich, dostępnych zupełnie za darmo, wymaga uiszczenia opłaty za pomocą wewnętrznego systemu mikropłatności. W grze nie zabrakło także sieciowych rankingów graczy, jednak trafiają do nich wyłącznie czasy uzyskane na najwyższym poziomie trudności.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie AND Speedway Challenge odznacza się nieco oldskulową i niezwykle prostą grafiką 2D, ukazaną w typowym dla gier żużlowych widoku z góry. Zabawie towarzyszy zaś niewyszukana ścieżka dźwiękowa oraz proste odgłosy silników. Mimo dość ubogiej oprawy, atutem gry jest całkiem realistyczny model jazdy, a na każdym z dostępnych w grze torów wymagana jest odmienna taktyka. Odnotować warto również intuicyjny system sterowania, w którym skręcamy w lewo lub w prawo poprzez dotknięcie odpowiedniej połówki ekranu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Speedway Challenge: Odpowiednia dla każdego wieku.