Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 września 2020, 08:30

autor: Musiol

Sony ma problem z produkcją PS5 [Aktualizacja: Sony zaprzecza]

Sony napotkało problemy w procesie produkcji PlayStation 5. Połowa wytwarzanych chipów nie nadaje się do użytku, przez co fabryki przygotują o 4 miliony konsol mniej.

Aktualizacja:

Firma Sony postanowiła odnieść się do informacji podanych przez serwis Bloomberg, zaprzeczając przekazanym przez nich informacjom.

Nie informujemy o tematach związanymi ze szczegółami produkcji, jednak w tym wypadku chcemy poinformować, że treść artykułu w serwisie Bloomberg jest nieprawdziwa. Nie zmniejszyliśmy liczby wytworzonych konsol od momentu rozpoczęcia masowej produkcji.

Oryginalna wiadomość:

Sony ma problem z produkcją PS5 [Aktualizacja: Sony zaprzecza] - ilustracja #1
Sony ma problemy z produkcją PlayStation 5.
W SKRÓCIE:
  1. Sony ma problemy z produkcją PlayStation 5. Powodem jest proces wytwarzania chipów.
  2. Pierwotne plany, zakładające wyprodukowanie 15 milionów konsol do końca marca 2021 roku, musiały zostać zrewidowane.
  3. Nowym celem jest wypuszczenie z fabryk 11 milionów konsol do 31 marca 2021 roku.

Firma Sony ma problemy z produkcją konsoli PlayStation 5. Jak donosi serwis Bloomberg (powołując się na swoje źródła), wynikają one z niedopracowania procesu technologicznego, przez co połowa wytwarzanych chipów nie nadaje się do użytku. Z tego powodu Sony jest zmuszone do wycofania się z wcześniejszych planów wyprodukowania 15 milionów konsol do końca marca 2021 roku. Nowe założenia mówią o przygotowaniu 11 milionów PS5 w tym samym okresie.

Jeszcze kilka tygodni temu serwis Nikkei informował o zwiększeniu produkcji PlayStation 5 mimo trwającej pandemii COVID-19. Celem było wypuszczenie 10 milionów konsol PS5 do końca tego roku, by sprostać agresywnym planom sprzedażowym.

Z biegiem czasu proces produkcyjny zostanie dopracowany i stopniowo będzie się stabilizował, jednak pierwsze tygodnie po premierze mogą cechować się ograniczoną dostępnością konsoli PlayStation 5 w sklepach, nawet gdy weźmiemy pod uwagę, że Sony wykupiło dostawy PS5 flotą samolotową.

Wszystko zależeć będzie od ceny konsoli. Bloomberg podaje, że PlayStation 5 kosztować ma 449 dolarów (około 2000 zł), a wersja Digital - 399 dolarów (co w przeliczeniu na złotówki daje około 1780 złotych). Czy przewidywania są celne, dowiemy się już w środę o godzinie 22:00 podczas specjalnego pokazu PS5.

  1. Oficjalna strona PlayStation

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach