Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 lutego 2020, 18:20

Sony i Nvidia nie pojawią się na targach MWC 2020 z powodu koronawirusa

Firmy Nvidia oraz Sony potwierdziły, że w związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa nie pojawią się na imprezie Mobile World Congress 2020 w Barcelonie. Tym samym spółki dołączyły do LG, Ericssona i wielu innych wystawców, którzy zrezygnowali z uczestnictwa w hiszpańskich targach.

Sony to kolejna firma, której nie zobaczymy na barcelońskich targach. - Sony i Nvidia nie pojawią się na targach MWC 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-02-11
Sony to kolejna firma, której nie zobaczymy na barcelońskich targach.

Ostatnio sporo słyszymy o epidemii nowego koronawirusa 2019-nCoV. Jednak to, co dla jednych jest jedynie bardzo odległym zagrożeniem lub tylko ciekawostką, dla innych jest poważnym problemem. Dość wspomnieć ostatnie doniesienia na temat zamykania fabryk sprzętu elektronicznego w Chinach i możliwych komplikacji dla koncernów. Niepocieszeni są też organizatorzy imprezy Mobile World Congress 2020 Barcelona, czyli organizacja GSMA. Firmy Nvidia oraz Sony poinformowały, że nie pojawią się na tegorocznej edycji wielkich targów telekomunikacyjnych. Powodem jest – rzecz jasna – zagrożenie koronawirusem po niedawnym ogłoszeniu przez Międzynarodową Organizację Zdrowia globalnego stanu pogotowia.

Trzeba uczciwie przyznać, że nieobecność Nvidii można by jako tako przeboleć, bo koncern raczej nie zaliczał się do głównych wystawców na MWC (choć trzeba zaznaczyć, że spółka była jednym z głównych sponsorów imprezy). Jednak tego samego nie można powiedzieć o Sony. Co gorsza, gigant z Tokio nie jest pierwszą znaczącą firmą, która zrezygnowała z uczestnictwa. Nieco wcześniej o swojej nieobecności poinformowały m.in. Amazon, Ericsson oraz LG, tym samym znacząco zubożając targi.

Lista wielkich nieobecnych na MCW 2020 Barcelona wciąż się wydłuża. - Sony i Nvidia nie pojawią się na targach MWC 2020 z powodu koronawirusa - wiadomość - 2020-02-11
Lista wielkich nieobecnych na MCW 2020 Barcelona wciąż się wydłuża.

Głos w sprawie zabrali też organizatorzy targów. GSMA zapewniło, że tegoroczna edycja Mobile World Congress odbędzie się zgodnie z planem, a w Barcelonie zobaczymy ponad 2,8 tysiąca wystawców (w tym Huawei oraz ZTE). Jednocześnie organizacja poinformowała, że podjęła stosowne środki ostrożności, zgodnie z zaleceniami Międzynarodowej Organizacji Zdrowia oraz chińskiego rządu, jak również wskazaniami hiszpańskiej służby zdrowia, policji etc. Miejmy nadzieję, że to wystarczy, by kolejni wystawcy nie rezygnowali z uczestnictwa. Targi MWC 2020 Barcelona rozpoczną się 24 lutego i potrwają trzy dni.