Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 września 2016, 16:33

autor: Maciej "Makek" Kowalczyk

Sony chce, aby PlayStation 4 Pro przyciągnęło do siebie PC-towych graczy

Serwis The Guardian przeprowadził wywiad z Andrew Housem, szefem Sony Interactive Entertainment. Przyznał on, że zapowiedziana ostatnio konsola PlayStation 4 Pro ma stanowić alternatywę przede wszystkim dla komputerów osobistych. Mocniejsza wersja PS4 ma więc w zamyśle przyciągnąć do siebie PC-towych graczy.

Zapowiedź PlayStation 4 Pro to z pewnością jedna z najgłośniejszych wiadomości mijającego tygodnia. Nowa, udoskonalona wersja PS4 ma wspierać zarówno rozgrywkę w 4K, jak i technologię High Dynamic Range (HDR). Jest to swoista odpowiedź Sony na pokazany na tegorocznym E3 Project Scorpio od Microsoftu. Wygląda jednak na to, że japoński gigant bardziej celuje w klientelę PC-tową niż konsolową – tak przynajmniej wynika z ostatniego wywiadu z Andrew Housem, szefem Sony Interactive Entertainment.

Czy PlayStation 4 Pro będzie realną konkurencją dla komputerów osobistych? - Sony chce, aby PlayStation 4 Pro przyciągnęło do siebie PC-towych graczy  - wiadomość - 2016-09-10
Czy PlayStation 4 Pro będzie realną konkurencją dla komputerów osobistych?

Oryginalną treść wywiadu możecie znaleźć w tym miejscu, a jego najważniejsze informacje streścił i przedstawił już kolega z redakcji w wiadomości sprzed dwóch dni. Oprócz tego, Andrew House wspomniał jeszcze w ciekawy sposób o zamyśle tworzenia PlayStation 4 Pro, które według Sony ma przenieść PC-tową rozgrywkę na konsolę. W wywiadzie czytamy:

„Mniej więcej w połowie cyklu życia konsoli, osoby chcące doświadczyć najlepszej jakości graficznej w grach zaczynają migrować na komputery osobiste. PC-ty są oczywiście w stanie im to zagwarantować. Chcemy zatrzymać te osoby pośród naszego ekosystemu, oferując im najwyższą możliwą wydajność.”

Przypomnijmy, że PlayStation 4 Pro będzie stanowić podrasowaną wersję PS4, w której znajdziemy podkręcony procesor oraz bardziej wydajny układ graficzny. Różnica ma być znacząca – podstawowe PlayStation 4 ma moc 1,84 teraflopów, podczas gdy zapowiedziane „Pro” aż 4,2.

Czy takie rezultaty zdołają przekonać jednak do siebie osoby z „blaszakami”? Należy pamiętać, że do jednej z największych zalet komputerów osobistych należy możliwość samodzielnej aktualizacji podzespołów na lepsze. Migrowanie gracza PC-towego na konsolę w celu doświadczenia większej wydajności wydaje się nieco abstrakcyjne. Jak będzie w rzeczywistości dowiemy się już w listopadzie tego roku, kiedy PlayStation 4 Pro zadebiutuje na świecie. Cena urządzenia została ustalona na 399 euro (polska cena powinna uplasować się na poziomie 1599 złotych).