Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 marca 2020, 16:35

Ściąganie gier na PS4 będzie wolniejsze - Sony obniża prędkość

Sony zamierza ograniczyć prędkość pobierania i działania swojej usługi internetowej w Europie. Wszystko po to, by dodatkowo nie przeciążać łączy koniecznych do pracy zdalnej i komunikacji.

Rosną obawy co do tego, czy europejski Internet jest w stanie wytrzymać rosnący ruch spowodowany epidemią koronawirusa oraz kwarantannami. W trosce o stabilność połączenia, jakość wyświetlanych materiałów obniżył Netflix, natomiast YouTube zmienił domyślną rozdzielczość filmów znajdujących się w jego bazie. Do tych dwóch serwisów zdecydowało się dołączyć Sony. Dziś Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, ogłosił, że firma zamierza pracować nad „zarządzaniem” prędkością pobieranych plików. W konsekwencji można się spodziewać wolniejszego działania części usług sieciowych PlayStation, lecz sama zabawa przez Internet powinna odbywać się bez większych zakłóceń.

Ściąganie gier na PS4 będzie wolniejsze - Sony obniża prędkość - ilustracja #1
Usługi sieciowe PlayStation mogą działać nieco wolniej.

Prezes SIE dziękuje za zrozumienie zaistniałej sytuacji, gdyż według jego słów, działania te pozwolą na zachowanie dostępu do Internetu dla wszystkich.

  1. Oficjalna strona firmy Sony